4 největší mýty o skleněných interiérových dveřích

Opticky zvětší interiér, prosvětlí místnost a díky mnoha vzorům a barvám platí za lákavé designové doplňky. Takové jsou hlavní důvody, proč se skleněné interiérové dveře postupně zabydlují i v českých domácnostech. Někteří lidé z nich ale stále mají obavy. Zbytečně. 4 největší mýty v dnešním článku vyvrátíme.

1.  Klasické dřevěné dveře jsou bezpečnější

Lidé se u skla nejvíce bojí střepů. Ostrý materiál zkrátka nevzbuzuje důvěru u dveří, do kterých můžeme narazit při pádu nebo které mohou vysklít děti při hrách s míčem. Sklo do interiérových dveří je ale v mnoha ohledech jiné než sklo v zrcadlech.

Na výrobu skleněných dveří se využívá pevné, kalené sklo. Dveře jsou díky tomu pevnější a odolnější nejen vůči nárazům, ale i požárům.

I kdybyste je rozbili, střepů se bát nemusíte. Výplň z kaleného skla se neroztříští na velké ostré střepy, ale do tisíce tupých malých úlomků, u kterých je riziko poranění malé.

2.  Skleněné dveře nezaručí soukromí

Do místností, kde chtěl mít člověk soukromí, skleněné dveře v minulosti nepatřily. Proto se koupelny nebo ložnice od chodeb oddělovaly plnými interiérovými dveřmi, i když si člověk připadal jako v tmavé komoře.
Dnes to díky mnoha vzorům a matným sklům neplatí. U dobrých výrobců si dokonce můžete sklo navrhnout podle svých představ a nechat na něj napsat třeba text oblíbené písně. Získáte krásné dveře, prosvětlenou místnost a nepřijdete o soukromí.

3.  Skleněné dveře jsou mnohem dražší než dřevěné dveře

Podle nedávného průzkumu očekává každý druhý český zákazník cenu skleněných dveří nad 10 000 korun. Rostoucí zájem a inovativní výrobní postupy však tlačí cenu skleněných dveří stále dolů. Proto se pořizovací náklady příliš neliší od klasických dřevěných dveří.

4.  Skleněné dveře se těžce otevírají

Další častý argument zní: Skleněné interiérové dveře se neotvírají snadno kvůli velké hmotnosti. Opět je to omyl. Díky neustálému vývoji vám dobří výrobci dodají skleněné dveře s tloušťkou pouhých 8 milimetrů. Pokud se vám i tohle zdá hodně, pořiďte si posuvné dveře,které otevřete pouhým tahem ruky.

Kvalitní skleněné dveře nabízí svým zákazníkům česká společnost Oknoplastik. Pokud hledáte i klasické interiérové dveře, v Oknoplastiku si určitě vyberete z nabídek mnoha dveří, zárubní i kování.

Zanechat komentář