Aby interiér ladil

Dominantním prvkem bytového interiéru bývají často dveře a podlaha, jejichž barevnost pak hraje roli v celkové příjemnosti celého vnitřního vybavení. Tyto dva výrazné prvky je tedy nutné při zařizování bytu sladit. Z pohledu barev a jejich kombinací je třeba se řídit citem a použít barevnou paletu v daném prostoru.

Stále platí známé pořekadlo, že v jednoduchosti je krása a proto je určitě vhodné volit spíše jednoduchou plošnou barevnost podlahy a svou fantazii uplatnit na ploše dveří, kde si můžete pohrát například s různými modely dveří, barvou nebo použitím skla. V interiéru se nejčastěji používají barvy teplých odstínů medových až červených, které najdeme například na dýhách dubových, hruškového nebo třešňového.

interiér 1
Mezi moderní trendové odstíny patří zemité dýhy, například ořech nebo dýhy exotické, jakými jsou hnědé zebrano či wenge, v kombinaci s běleným dubem nebo běleným ořechem. Použité dřeviny mají širokou škálu odstínů, které je třeba respektovat. Pokud chceme vzájemně kombinovat materiály, nikdy bychom neměli kombinovat dřevo z odlišných barevných skupin, tedy například třešeň a ořech. Vhodnými barevnými kombinacemi dřevin na podlaze a dveřích můžete zároveň docílit optického zvětšení prostoru.
interiér 2K sytější podlaze je vhodné zvolit světlé dveře, čímž se rozšíří místnost a potlačí se hmota zdí s dveřmi. V prostorných bytech naopak dosáhnete moderní vzdušnost interiéru použitím sytějších dveří ke světlé podlaze. U tradičních rodinných domů se sedlovou střechou je vhodné volit v obou podlažích stejnou podlahu i dveře. Ty by pak měly být oproti podlaze ve světlejším odstínu.

Zanechat komentář