Aby šla práce v kuchyni od ruky

Je nejdůležitější součástí kuchyňské linky a má zásadní vliv na pohodlí při práci v království příprav jídel – pracovní deska. Podle čeho ji vybírat? Měla by vydržet vše, co se na ní chystáme v rámci kuchyně dělat. Samozřejmostí je tedy odolnost proti poškrábání či pořezání nožem, spálení dnem horkého hrnce, prskajícím tukem a podobně.
Mezi desky, které vládnou štítem imunním vůči jmenovaným úrazům, patří pracovní desky na bázi dřeva s umakartovým nebo laminovaným povrchem přes přírodní dřevo, keramické obklady, po nerezovou ocel, umělý či přírodní kámen. Mezi jmenovanými materiály jsou však rozdíly v ceně, vzhledu a liší se i svými vlastnostmi.

pracovní deskaCenově nejpřijatelnější a zároveň praktické, jsou desky s laminátovým či umakartovým povrchem. Tyto desky odolávají teplotám až do 200 ° C. Neublíží jim vařící voda ani horký olej, ublížíte jim však nožem bez použití prkénka. Dřevěné pracovní desky z masivu dávají sice kuchyním glanc, jejich cena je však poněkud vyšší. K vykreslení obrázku jejich odolnosti, nám může směle sloužit dřevěné krájecí prkénko.

Nesmrtelným se jeví kámen. Desky ze žuly jsou prakticky nezničitelné a svého majitele mohou přežít. Zákeřná je však cena a váha. Zcela dokonalým se zdá umělý kámen – vyniká bezespárovým provedením a stejně jako přírodní kámen odolává vysokým teplotám, mechanickému poškození i kyselinám. Navíc je na dotek příjemně teplý.

Zanechat komentář