Americká hypotéka poslouží k čemukoliv. Znáte její výhody a nevýhody?

Hypotéční úvěr na bydlení není tím jediným finančním produktem, který nese v názvu slovo „hypotéka“. Narazit můžete ještě na americkou hypotéku, jejíž význam je trochu jiný, respektive je poskytována za obdobných podmínek, ale její využití je daleko širší.

Americkou hypotéku lze označit za neúčelovou. A význam tohoto slova jistě není třeba komukoliv složitě představovat. Peníze obdržené tímto způsobem můžete utratit za cokoliv. Nejste limitováni jen investicí do vlastního bydlení. Typickým příkladem jsou nová auta, rodinné dovolené, koníčky a služby libovolného typu.

Proč využít americkou hypotéku?

Otázka, na níž se vám prostřednictvím následujících řádků pokusíme poměrně jednoduše odpovědět. Tento produkt vám vlastně přináší spojení klasické hypotéky a spotřebitelského úvěru. Z obou dvou si bere jen to lepší a výsledek je tento.

  • Velké finanční sumy na cokoliv
  • Dlouhá doba splatnosti
  • Možnost mimořádných splátek a předčasného uhrazení

Americká hypotéka je tak trochu „americkým snem“, který si můžete začít plnit v podání bankovních i nebankovních společností. Oba dva tyto segmenty disponují dostatečným výběrem úvěrů tohoto typu lišících se pouze svými parametry a přidruženými vlastnostmi.

Jaké nevýhody vás čekají u neúčelové hypotéky?

Seznámit vás musíte i s druhou tváří americké hypotéky. I zde je možné ze samotného názvu vyvodit jednu zásadní povinnost. Tou je nutnost ručení vlastní nemovitostí v odpovídající hodnotě. Pokud se z vás během splátkového období stane zákazník se špatnou platební morálkou, vystavujete se riziku, že o svůj dům či byt přijdete.

I samotné vyřízení všech administrativních úkonů zabere nějaký čas, což může někomu vadit.

Abyste zvolili tu správnou americkou hypotéku s minimálními sankčními poplatky a podobnými neduhy, bude vám nápomocna kalkulačka hypotéky. Do té jednoduše zadáte svá kritéria výběru a během vteřiny se vám zobrazí aktualizovaný seznam úvěrů odpovídající vašim požadavkům. Taková americká hypotéka šitá na míru, u níž máte záruku, že nešlápnete vedle.

Zanechat komentář