Atypické interiéry

Zařizujete atypické interiéry jako je dům se zvláštním půdorysem nebo pokoj v podkroví ? S atypickým nábytkem je to snadné.

Každý půdní byt má svá specifika. Před jeho koupí zvažte všechna pro a proti. Při zařizování pokojů jako jsou tyto atypické interiéry je ideální vzít si na pomoc odborníka. V dnešní době není problém umisťovat nábytek pod střešní okna. Otvírání oken umístěné na horní i spodní části rámu nám podstatně zjednoduší práci.

Ukážeme vám jak je možné vybavit dětský pokoj v podkroví.

Atypické interiéry – dětský pokoj

Jestliže chcete zařídit dětský pokoj v podkroví, prostor bude dostatečně velký. Podle počtu a velikosti oken počítejte s množstvím světla v pokoji a podle toho vybírejte barvy pokoje.

Ideální varianta

Vhodné je umístit skříňky po obvodu celého pokoje. Velkou šatní skříň můžete umístit ke dveřím. Protože jde o atypické interiéry, volte vestavěnou skříň na míru. Po obvodu pokoje vám potom stačí umístit pouze menší skříňky. Do moderního interiéru dětského pokoje se hodí i menší obývací stěny. Dostatek úložného prostoru nám zajistí i malé poličky ve výklencích, niky, kontejnery a drátěné programy nebo úložné boxy.

Postele umístěné v tmavší části pokoje by měly mít úložný prostor pro ukládání lůžkovin. Nábytek volte nejlépe v bílé barvě. Nedávejte postel k nejnižší šikmině v pokoji, vaše dítě by se mohlo občas uhodit do hlavy. Nešetřete na kvalitní matraci.

Vzhledem k tomu, že jde o dětský pokoj, nezapomeňte na barevné doplňky jako koberečky, polštářky a další drobnosti. Vybírejte je s ohledem na pohlaví a věk dětí.

Psací stůl umístěte s ohledem na dopadající světelné paprsky tak, aby byl dostatečně osvětlený. Plocha psacího stolu by měla být dostatečně prostorná a nezapomínejte ani na kvalitní a pohodlnou židli. Na stěny nepoužívejte barevné tapety, které by mohly pokoj opticky zmenšovat.

Nezapomínejte ani na centrální osvětlení a doplňková světla v podobě led bodovek nebo malých lampiček a to nejen na pracovním stole. Malé slečny jistě ocení i velké zrcadlo umístěné třeba na dveřích šatní skříně.

Zanechat komentář