Betonová nebo anhydritová podlaha? Poradíme vám!

Přepadlo vás dilema, pro kterou z těchto typů podlah se rozhodnout? V tomto článku se budeme zaměřovat na stručné srovnání dvou variant, jež je možno jak do bytu či do rodinných domů aplikovat.

Pokud se ovšem nechcete „babrat“ v těchto technických záležitostech, doporučujeme se obrátit na společnost Urbánek – betonové podlahy. Tato firma se vyskytuje na trhu již 15 let a má bohaté zkušenosti. Proklientský přístup je pak samozřejmostí.

Při plánování myslete na izolaci

Již při prvopočátcích plánované realizace, je obvykle doporučeno myslet i na izolaci podlahy a zahrnout ji do rozpočtu.

Tato prvotní investice se může v budoucnu náramně vyplatit. A to v podobě znatelných úspor nákladů na vytápění a značné úlevě, co se týče hluku. Navíc tím prodloužíte i životnost samotné podlahy.

Anhydritová podlaha

Prvním typem pokládky podlahy je tzv. anhydritová podlaha. V posledních letech se aplikuje poměrně častěji. Důvodem jsou daleko lepší vlastnosti oproti ostatním materiálům.

Pokud uvažujete nad podlahovým topením, lze říci, že neexistuje lepší pokládka podlahy než anhydrit. Ten totiž výborně přenáší teplo. Tepelná vodivost anhydritu je o 20 % vyšší než v betonové podlaze.

Další z vlastností, kterou můžeme vyzdvihnout, je nízká tepelná roztažnost. Díky tomu nemusíte dilatovat jednotlivé místnosti nebo tepelné okruhy, což se o ostatních typů podlah říci nedá.

Anhydritové podlahy se nehodí do prostor, kde je trvalá vlhkost, např. prádelna.

Betonová podlaha

Jedna z dalších možností, která je k dispozici, je betonová podlaha. Beton jakožto materiál je velmi stálý a pevný. Při styku s vodou nedochází k jeho deformaci.

Betonové podlahy mají oproti anhydritovým sice menší tepelnou vodivost, ale za to vyšší akumulaci tepla. To zapříčiňuje to, že v rámci časového horizontu udrží více tepla.

Navíc cena bývá většinou okolo 30 až 40 % levněji než pokládka anhydritové.

Zanechat komentář