Bezpečnostní folie oken

Denně se můžeme setkat s nejrůznějšími kriminálními živly, zloději se pokouší do bytů i domů dostat nejen dveřmi, ale i oknem.

Bezpečnostní folie oken

Zejména okno je nejsnažší cestou, jak vniknout do objektu. Velmi účiná pomoc je bezpečnostní folie oken. Tato folie není v okně vidět, nezmění žádným způsobem vzhled domu a rozhodně neláká žádným způsobem nevítaného návštěvníka. Fólie je velmi silná a zabrání průrazu skla.

K čemu je tato fólie dobrá

Bezpečnostní fólie oken se využívá zejména pro okna, ale také pro různé skleněné plochy v rodinných domech i průmyslových objektech, tam kde je riziko nebezpečí loupeže či jiný způsob napadení. Třeba skleněné výlohy obchodu. Fólie neochrání vaše okno jen před zloději a vandaly, ale také před nepříznivými povětrnostními vlivy jako je třeba silné krupobití. Vhodná je zejména pro střešní okna.

Využití

Bezpečnostní folie oken se hodí pro skla oken obchodů, domů, bank, na balkóny, střešní okna. Pokud sklo, na kterém je tato bezpečnostní folie nainstalována praskne, zůstane kompaktní a zabrání komukoliv dostat se do domu či prodejny. Také zabrání, aby se kdokoliv pořezal. Vhodné je opatřit touto folií třeba zasouvací dveře v interiéru, zejména pokud máte malé děti. Bezpečnosní folie je schválena Státním zdravotním ústavem a hodí se tak i v potravinářských provozech. Instaluje se na vnitřní stranu okna či skleněné plochy. Také splňuje bezpečnostní požadavky stanovenými pojišťovnami.

Typy

Jedna z nejsilnějších folií je 3M SH14 a je opatřena na povrchu speciální vrstvou, která zabrání poškrábání a sklo tak můžete ošetřovat normálním způsobem, jak jste zvyklí. Hlavní výhodou bezpečnostní folie oken je její neviditelnost a ochrana před UV zářením. Fólie mají neomezenou životnost, důležitá je však kvalitní aplikace. Sklo musí být před nalepením fólie vyčištěno mechanicky i chemicky. Kompletní pokrytí všech skel v bytě o velikosti 3+1 trvá zhruba 3- 6 hodin.

Bezpečnostní fólie pro automobil plní stejnou funkci jako pro okna v bytě či výlohy.

Zanechat komentář