Bydlení na terase je in!

Rozšířit obytný prostor je během léta velmi jednoduché, pokud k vašemu rodinnému sídlu náleží terasa nebo balkon. Takové bydlení na čerstvém vzduchu ale vyžaduje nábytek, kterého je pro tyto účely na trhu velké množství. Podle čeho se při jeho výběru orientovat?

Moderní zahradní nábytek se ubírá cestou použití kovu, respektive hliníku nebo leštěné oceli. Tyto materiály zajišťují stabilitu, pevnost a odolnost konstrukce nábytku při zachování jeho lehké váhy. Kovová kostra je pak vybavena sedáky, opěrkami a područkami z nejrůznějších materiálů – dřeva, textilie, přírodního ratanu a v poslední době syntetického vlákna. Právě umělé vlákno, hlavně vlákno Hularo, je hitem už několik sezon kvůli své trvanlivosti (nemění barvu a nepraská), tvarovatelnosti (dokonale obepíná kostru židle), neomezené barevnosti a odolnosti proti klimatickým vlivům (nevadí mu voda ani UV záření).

Zvolit můžeme i nábytek dřevěný, v němž odolnosti materiálu prim hraje stále teak. Objevují se však další exotická dřeva – bankirai, yelow nebo třeba zušlechtěná varianta Robinie – rotimber, který je velmi odolný vůči počasí a mechanickému poškození. U nás se můžeme setkat také s nábytkem z akátu, který není tak odolný jako teak, ale je cenově dostupnější. Ať už vybíráme mobiliář ze dřeva nebo kovu, nebo kombinovaný, nebojte se pro letní byt zvolit nábytek barevně nápaditý. Žlutá, oranžová, tyrkysová, nebo zelená terasu oživí a váš pobyt na ní bude o mnoho veselejší, jako kdybyste sáhli po fasádních barvách, které jsou mezi Čechy stále oblíbené. A pokud jste přece konzervativnější, k občasné změně si můžete dopomoci barevným čalouněním nebo potahy sladěnými se slunečníkem nebo markýzou.

Zanechat komentář