Čeho se držet při výběru šatní skříně?

Výběr šatní skříně nepředstavuje na první pohled nijak komplikovanou záležitost.  Přesto by se měl řídit určitými pravidly, které je třeba dodržet, aby se šatní skříní panovala spokojenost.

Není nic horšího, než když ráno ve spěchu otevřete šatní skříň a veškeré oblečení se na vás vyvalí!

Šatní skříně by měly mít promyšlené vnitřní vybavení

Moderní šatní skříň by neměla postrádat vnitřní vybavení. Není totiž nic lepšího, než když má každý kus oblečení své pevně určené místo. Díky tomu můžete ušetřit opravdu značnou porci času.

Z toho důvodu je nutné při nákupu šatní skříně přihlížet k takovým věcem, jako je tyč na pověšení ramínek nebo dostatečné množství širokých polic nebo výsuvných šuplíků.

Výška šatní skříně má odpovídat osobě uživatele

Druhým důležitým faktorem je výška šatní skříně. Obecně platí, že čím vyšší je skříň, tím větší je úložný prostor, na tom není nic překvapivého.

V horní části skříně bývá uloženo sezónní oblečení. Důležité je ujistit se dopředu, že nebudete mít problém do horní části skříně dosáhnout.

Šatní skříň se zrcadlem vám pak rovnou dovolí zkontrolovat, jestli vám pro daný den zvolené oblečení skutečně sluší.

Šatní skříň musí být stabilní

Třetím podstatným faktorem je stabilita skříně. Jestliže si nejste jisti rovností své podlahy, volte raději šatní skříně, jež je možné připevnit ke zdi či spojit s další skříní. Díky tomu zamezíte tomu, aby se skříň kývala v průběhu každého otevření.

Posuvné dveře jsou dnes stále oblíbenější

Čtvrtou věcí, jíž je nutné věnovat pozornost, je způsob otevírání. Dnes jsou stále oblíbenější posuvné dveře, protože především v malých panelákových bytech ušetří značný prostor. Klasické dveře se naopak chovají tišeji při manipulaci.

Barva šatní skříně by měla ladit s interiérem místnosti

Barva šatní skříně by měla být především v souladu s interiérem místnosti. Naprosto běžným řešením bývá i šatní skříň bílá.

Zanechat komentář