Chraňte svou fasádu před nečistotami, vlhkostí a plísněmi!

Proč byste měli dbát o to, aby fasáda na vašem domě byla čistá? Nejde jen o dobrý dojem, který působí na okolí, ale také o funkčnost a životnost izolačního systému! Ke znečištění fasády dochází v souvislosti s působením okolních vlivů. Nezřídka se stává, že po čase zvětrá a začne plesnivět. K tomu přispívá déšť, sníh i vítr, který na fasádu neustále nanáší další nečistoty.

Ochrana fasády by měla být prioritou každého majitele nemovitosti. Ať už jde o soukromé, kancelářské komerční nebo jiné budovy, pravidelné čištění fasády je nevyhnutelné. Odborníci doporučují frekvenci pět až osm let a v případě zateplených domů kratší interval. Samotné mytí ale většinou nestačí. Další krok představují nejrůznější ochranné nátěry, které zajistí dlouhotrvající ochranu fasády.stavebni-servis.eu_cisteni-fasad-ars_cz_01

Konkrétní potřeby budovy odhadnou odborníci. Obecně se však doporučuje aplikovat vrstvu speciálního ochranného nátěru po každém vyčištění fasády. Majitelé nemovitostí často volí zpevňovací, hydrofobní a protiplísňové nátěry.

 

Hydrofobní a protiplísňové nátěry

Hydrofobní nátěry chrání fasádu před nežádoucím prosakováním vody. Hydroizolační vrstva odděluje povrch fasády od okolního prostředí a eliminuje tak prostup nečistot a vody. Aplikace je vhodná při problémech s vysokou vlhkostí zdiva. Další výhodou je snadná omyvatelnost.

Některé rodinné domy se nachází na vlhčích místech, kde příliš nefouká vítr a fasádě se nedostává ani dostatku slunečního záření. Příkladem budiž domy u lesa nebo v zapadlejším údolí. Fasády těchto objektů představují ideální prostředí pro vznik plísní. Mechanické vyčištění nestačí – aby k tvorbě plísní nedocházelo, musí po vyčištění následovat aplikace protiplísňového nátěru.

Chcete-li se o ochraně fasády dozvědět více, pokračujte na www.cisteni-fasad-ars.cz

Zanechat komentář