Co dělá interiérový designér a vyplatí se jeho služby?

Práce interiérového designéra je známá především ve Spojených státech amerických. Česká republika ale nezůstává pozadu. Pokud byste totiž měli zájem o služby bytového designéra, určitě nějakého kvalifikovaného odborníka seženete. Činnost se za několik let velmi posunula, takže interiéroví designéři se rozrostli i na tuzemském trhu. Za mě můžu říct, že v tomto oboru vidím relativně slibnou budoucnost. Ne každý si umí zajistit interiér svého bytu nebo rodinného domu podle sebe. Proč tedy nesáhnout po odborníkovi? Když potřebujete spravit automobil nebo plot, také přece vyhledáváte profesionály, nemám pravdu?

Interiérový designér a jeho náplň práce?

Práce interiérového designéra nespočívá pouze v tom, aby vám seřadil nábytek, vybral nové vybavení a na závěr poradil s dekoracemi. Kvalifikovaný odborník, jehož cílem je spokojený zákazník toho dělá mnohem více. Je s klientem od začátku až do konce. Chodí s ním po obchodech a společně vybírají nábytek, dekorace i textilii. Během každé schůzky se svým způsobem sbližují. Interiérový designér je tak každou schůzkou chytřejší a ví, co klient doopravdy chce.

Tím to nekončí!

Služby interiérových designérů se mohou zdát některým obyvatelům příliš drahé. Na konec od využití odstoupí a raději si interiér zařídí sami. Vámi seřazený nábytek může být podle vašich představ na perfektní úrovni, ale za pár měsíců nebo let zjistíte, že jste se mýlili. Nezapomínejte rovněž na fakt, že váš domov hodnotí každý návštěvník, kterého si pozvete domů. I přes to, že se zeptáte na názor, nemusí být pravdomluvní. Nechtějí vám ublížit. Řekněte si ale o kritiku a uvidíte, že chyb bude možná více, než jste si mysleli.

Nevyhazujte zbytečné finanční prostředky

Nerozhazujte své finanční prostředky z okna jenom kvůli toho, že nejste ochotni zaplatit bytového designéra. Proč tomu říkám vyhazování peněz? Představte si, že nevyužijete služeb bytového designéra a budete si vše chtít zařídit sami. Utratíte nespočetné množství peněz za nové vybavení, o kterém ve finále zjistíte, že není tím pravým pro vás a váš domov. Najednou máte pocit, že služby bytového designéra nejsou pouhou zbytečností, ale pomocí. Bytový designér vás poslouchá a během svého jednání zjišťuje, co máte rádi.

Činnosti v kostce

Jak probíhá spolupráce? V první fázi si zjistí váš zájem o bytový styl. Pečlivě vyslechne vaše představy a sny. Dále se pokračuje k vám do bytu nebo rodinného domu a zkoumá se celkový prostor a první dojmy. Následně se navrhují jednotlivé barvy a volba materiálu. Po výběru všeho se přechází na vybavování. Jak jsme uváděli v předchozích odstavcích, bytový designér je v obchodech přítomen. Zadá svou práci svým lidem a dohlíží na to, aby celková proměna proběhla úspěšně. Starý nábytek a veškeré věci musí jít kompletně pryč. Na řadu přichází modernější a vkusnější vybavení. V konečném důsledku vám ukáže všechny provedené změny a poté se s vámi rozloučí.

Zanechat komentář