Co všechno by měl znamenat pojem – Stavba domu na klíč?

Výstavba nového rodinného domu je krokem, po kterém touží stále větší procento rodin. Také obce a města si tuto situaci velmi dobře uvědomují a pozemky v okrajových částech obcí a měst se stále častěji mění na stavební parcely. Velmi oblíbeným a často užívaným pojmem v současném stavebnictví je výstavba domu na klíč. Co všechno vlastně znamená tento pojem.

Bohužel se liší u každé stavební společnosti

Na stavebním trhu v současnosti můžete najít hned několik desítek společností, které mají ve své nabídce výstavbu nových domů na klíč. Bohužel situace není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud budete číst detailněji podmínky a pravidla jednotlivých společností o tomto způsobu výstavby tak zjistíte, že se liší. A nejen v detailech, ale v dost podstatných skutečnostech. Některé firmy prostě nejsou schopné zajistit vše, například i výškové práce.

01

Co by měl znamenat pojem stavba domu na klíč?

Výstavba nového rodinného domu na klíč by měla spojovat veškeré práce, které jsou se samotnou výstavbou a všemi jejími náležitostmi spojeny. Zjednodušeně řečeno, zákazník by se s firmou měl domluvit na své představě o tom, jak by měl dům vypadat a jeho další činností by pak mělo být až převzetí hotového díla. Stavební firma by se měla postarat o vše, od vyřízení potřebné dokumentace až po odvoz suti a finální úklid interiéru.

02

Zkušené firmy se postarají o plynulé navazování prací

Realizace rodinného domu na klíč má mnohdy výhodu i v době výstavby. Zkušené stavební firmy dokáží připravit dokonalý harmonogram jednotlivých prací na stavbě tak, aby se práce nekryly a plynule na sebe navazovaly. Vždy musí začínat zemní a výkopové práce, ale zkoordinovat následně všechna stavební odvětví není vůbec jednoduché. Jen ty nejlepší firmy ve svém oboru dokáží veškeré práce zkoordinovat tak, aby stavba probíhala přesně podle plánů a samozřejmě v pořádku. Našim tipem pro Vás je společnost GPF-Stavební, jež vám může nabídnout komplex všech potřebných stavebních prací na míru vašim potřebám.

Zanechat komentář