Dejte prostor doplňkům

Byt lze celkem bez problémů vybavit nábytkem některého z nábytkových domů. Velká většina z nás tak alespoň k zařízení svých metrů čtverečních pro bydlení přistupuje. Bytové zařízení se však neomezuje jen na velké kusy nábytku jako je postel, sedací souprava, jídelní stůl se židlemi a kuchyňský nábytek.

Pro pohodlné bydlení jsou stejně tak důležité nejrůznější doplňky. Patří mezi ně například odkládací stolky, předsíňové věšáky či stojany na časopisy, stojací lampy, poličky, stolky či mobilní příruční knihovničky.

Prvním kritériem, podle nichž doplňky volíme, je volný prostor v bytě. Do stísněnějších podmínek vybíráme doplňky vhodné k zavěšení na stěnu, stojící “parádičky” se uplatní v prostornějších místnostech. Zatímco doplňky na stěnu snadno zafixujeme, u těch stojících bychom si před nákupem měli dát pozor právě na jejich stabilitu. Po místnostech se neustále pohybujeme, takže vše, co stojí na podlaze, je vystaveno otřesům a navíc se stává potenciální překážkou. Proto při náhodném setkání dvojice, člen domácnosti a doplněk musí vše co stojí, přežít srážku. To znamená, že čím je knihovnička, lampa, květinový stolek a podobně vyšší, tím musí mít těžší základnu, aby se nepřevrátily.

bytové doplňky

Velmi běžným kouskem doplňujícím posezení v obývacím pokoji bývá odkládací stolek. Praktické a moderní jsou v poslední době sady dvou a více stolků od nejmenšího po největší, které se dají stohovat nebo je můžeme zasunout do sebe. Dobrá volba pro jakýkoliv prostor! Stojící bytové doplňky kralují stejně tak v předsíni. Tam mají své místo věšáky na kabáty, deštníky a klobouky. I ty by měly vykazovat značnou stabilitu.

Společníkem v ložnici je pak tichý komorník – sluha, který nabízí své paže k pohodlnému uložení všedního oblečení a navíc zajistí jeho vyvětrání. Vhodnou alternativou je i tyčový tendr. Je přehledný, mobilní a nenáročný na místo.

Zanechat komentář