Výběr nejvhodnějšího diamantového kotouče pro řezání betonu

Zvolit správný typ diamantové kotouče je pro dobrý výsledek velmi důležité, je nutné znát jeho velikost. Vnější průměr kotouče je dán hloubkou řezu, ale je třeba vzít v úvahu, pro použití průměry navržených zařízení.

V případě, že požadovaný průměr není vhodný pro nástroj, použijte jiné zařízení. Vnitřní otvor by měl být takový, aby byl vhodný pro uspořádání hřídele stroje bez mezer.

V současné době je​ nejpopulárnější diamantový kotouč 230.

Segmentový diamantový kotouč

Segmentový diamantový kotouč

Kotouče 500 mm v průměru – ty se používají v obráběcích strojích s vodou; disky od 300 do 500 mm – vhodné pro všechny druhy ručních nástrojů pro řezací a obráběcí stroje určené pro řezání betonu a asfaltu; diamantové kotouče 110 až 230 mm, jsou vhodné pro profesionální suché řezání.

Na každém kotoučku je napsáno, co přesně umí a jak ho používat. Pro řezání betonu je lepší zvolit univerzální diamantový kotouč na beton, který má velké „zuby“. (Tzv. segmentový kotouč – dobře vynáší opracovaný materiál i bez pomoci vodního chlazení).

Výhody diamantových kotoučů Atlas a Kern

Německá kvalita je preferována pro dlouhou životnost, vysokou spolehlivost a rychlost řezání, vysoký řezný výkon s minimálním hlukem, sníženou prašnost při řezání.

Co nedoporučujeme, tak nákup diamantových kotoučů v hobby marketech – můžete přijít o nervy i zdraví, neboť se kroutí a odletují z nich kousky.

Pakliže zavítáte do specializovaného internetového obchodu sibera-kotouce.cz, zde si můžete objednat vysokou kvalitu za rozumnou cenu.

V nabídce jsou diamantové kotouče ve všech velikostech – 115 mm, 125, 150, 180, 200, 230, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 600, 700, 800 mm.

Německé diamantové kotouče – dokonalý pomocník

Kvalita made in Germany nikdy nezklame. Ve výše zmíněném eshopu nabízejí odborné poradentství.

V nabídce naleznete diamantové kotouče na asfalt, živici, beton, zámkovou dlažbu, armovaný beton, na žulu, na kámen, na dlažbu, obklady, na střešní krytinu, na střešní tašky, na šamot a plno dalšího. Upínání (upínací otvor) vám upraví i na míru.

Více info na blogu ZDE!

Zanechat komentář