Doplňky do koupelny

Pokud zvolíte dobře doplňky do koupelny, dodají ji útulný nebo moderní ráz. Vybírejte s ohledem na své pohodlí i na účelnost daných doplňků.

Při vybírání doplňků si zvolte jednotný styl koupelny. V koupelně využijete poličky, věšáky, zrcadlo, kelímky či stojánky na kartáčky, dávkovač mýdla nebo držáky na mýdlo, bezpečnostní madla nebo předložky. Pokud máte malé děti, jistě uvítáte i protiskluzové nálepky do vany.

Materiály a barva ze kterých se vyrábějí doplňky do koupelny

Podle vašeho vkusu i vzhledu koupelny můžete vybírat doplňky kovové, keramické, dřevěné, skleněné, plastové i z nerezové oceli, s povrchem potaženým chromem či niklem. Vždy pamatujte na to, aby jste sladili barvy celé koupelny. Vycházejte z barvy dlažby. Doplňky z kovu by měly být ve stejném odstínu, jako barva koupelnové baterie.

Jaké doplňky pořídit?

Do sprchového koutu je vhodné umístit dózičky na šampon či tekuté mýdlo, pokud nejsou součástí sprchového koutu, do odtoku je vhodné umístit drátěné sítko. Pro seniory, děti nebo tělesně postiené si můžete vybrat z celé řady sedátek. Liší se nosností i designem. K vaně není od věci pořídit madlo, nachází-li se v domácnosti starší člověk.

K umyvadlu můžete vybírat stojánky na kartáčky, poličky na odkládání kosmetiky. Nezapomínejte ani na zrcadla. Také je potřeba háčky na ručníky. Baterie volte stejný typ i od stejného výrobce. Měly by být ve stejné barvě jak u vany, sprchy i na umývadle. K umývadlu můžete přidat ještě malé zvětšovací zrcátko pro líčení.

Na zem ke sprchovému koutu či před vanu je vhodné umístit předložku ze savého materiálu. Můžete si vybrat nejrůznější tvary, materiál i velikosti. Najdete na trhu i omývatelné s pogumovanou spodní stranou proti uklouznutí.

Květina jako doplněk do koupelny

V koupelně mají své místo i květiny. Můžete vybírat květiny, které mají rády vlhkost jako kapradiny, mechy, různé fíkusy, břečťan barvínek. Vaši koupelnu oživí bromeliovité rostliny, můrovci i guzmánie, které v koupelně pokvetou jako v jakékoliv jiné místnosti. Volit můžete také horskou palmu či dracenu, které nejsou náročné na světlo.

Zanechat komentář