Maličkosti v koupelně

Nová, starší ani zrekonstruovaná koupelna se bez nich neobejde – koupelnové doplňky. Mýdlo málokde položíme přímo na vanu, ručníky jsou téměř vždy zavěšeny na háčcích či držácích a WC štětka má vždy své místo v nádobě blízko toalety.

Zdánlivě maličkosti hrají v celkovém designu místností sloužících k hygieně velkou roli a mohou jejich ztvárnění ve výsledku podtrhnout nebo narušit. Prakticky jsou dva způsoby, jak doplnit koupelnu: buď investujeme při budování koupelny také do její výbavy a necháme si koupelnu zařídit konkrétní kolekcí sanitární keramiky a nábytku včetně armatur a doplňků, nebo si koupelnu vybavíme drobnostmi podle sebe, svého vkusu a pro nás přijatelné ceny. Designové a kvalitní kolekce se vyrábějí z chromované oceli nebo mosazi, případně z nerezové oceli nebo hliníku v kombinaci s čirým nebo mléčným sklem. Pokud narazíme v obchodě na pochromované sady do koupelny a na toalety v ceně několika korun, nepatří rozhodně to kategorie TOP.

doplňky v koupelně 1
Jejich životnost bude také pořizovací ceně odpovídat. V kategorii luxusních doplňků mají své místo dřevěný výrobky, které jsou z vodotěsného teaku nebo dřeva wenge. Jsou ale v slovenská domácnostech spíše výjimkou, za což může částečně jejich cena – kvalitní doplňky stojí řádově tisíce korun. Vyhledávaným artiklem v prodejnách s koupelnovými doplňky se v poslední době stává plastový zboží. Nejen že jsou tyto drobnosti funkční, ale jsou také nerozbitné, snadno se udržují a navíc mohou koupelnu oživit velkým množstvím barev a tvarů. V neposlední řadě je jejich předností cena, díky které můžete plastové maličkosti obměnit kdy se Vám zachce a dát tak koupelně nový glanc. Před samotným nákupem sady doplňků bychom si měli koupelnu projít krok za krokem a napsat seznam. Pak se totiž nemůže stát, že po návratu domů zjistíme, že jsme koupili o jednu misku na mýdlo méně a při snaze chybějící drobnost dokoupit zjistíme, že už není.

Zanechat komentář