Dotace na zateplení rodinného domu 2016 je jednodušší a rychlejší Nová zelená úsporám

Zejména na začátku jara většina majitelů nemovitostí plánuje jejich rekonstrukci, zateplení fasády, výměnu oken či pořízení nového kotle. Již poněkolikáté si mohou majitelé rodinných domků požádat o dotace na zateplení rodinného 2016.

Co je dotace na zateplení rodinného domu 2016

Jedná se o dotační program, který je financovaný především z emisních povolenek a jistě není nutné jej nijak zvlášť představovat. Nová zelená úsporám navazuje na předchozí Zelenou úsporám. Vylepšila se administrace, podání žádosti se zjednodušilo.

Dotace na zateplení rodinného 2016 lze využít i na částečné zateplení nebo na výměnu oken. Povinné kombinování více úsporných opatření nově již neplatí. Rovněž byla zkrácena lhůta pro schválení žádosti. Žadatel se do tří týdnů od podání žádosti dozví, zda mu byla schválena. Po realizaci projektu a dodání všech dokumentů mu jsou pak peníze vyplaceny do 3 týdnů.

Podpora pro rodinné domy

Dotace na zateplení rodinného 2016 je určena pro fyzické i právnické osoby, které se chystají zateplit, zrekonstruovat nebo postavit nízkoenergetický rodinný dům. Požádat můžete o dotace až do výše 5 mil. Korun, tedy až 50% stavebních nákladů. V Moravskoslezském a Ústeckém kraji je tato částka navýšena o 10%.

Zájem o dotace na zateplení rodinného domu 2016 neustále roste

Zpočátku provázelo spuštění dotací na zateplení domu 2016 mnoho pochybností ze strany veřejnosti. Do roku 2009 bylo přijato a zpracováno 3118 žádostí a v únoru 2010 bylo v programu fondem evidováno 6137 žádostí. Nárůst žádostí o dotaci je způsoben změnou podmínek, kdy je od srpna 2009 možno žádat o dotace na dílčí opatření jako je například výměna oken či dveří. Nejvíce jsou přitom využívány dotace na využití obnovitelných zdrojů energie vytápění jako jsou například solární systémy. Dotace přinesla žadatelům nejen návrat investic, ale i úsporu nákladů na vytápění a také snížení emisí.

Nezávazný poptávkový formulář

Jméno a příjmení:
Adresa stavby:
Email:
Kontaktní telefon:
 

Zanechat komentář