Dřevo v koupelně? Ano, ale musíte vědět, jak na to!

A český výrobce Le Bon to ví více než dobře!

Dřevo je pro vybavení interiéru oblíbeným materiálem, ale má svá omezení, a to zvláště v koupelně. Obecně je o dřevě známo, že nesnáší vlhkost, které je právě v koupelně více než dost.

Přesto, opravdu je studená keramika jedinou možností? Zjistili jsme, zda je dřevo do koupelny opravdu tak nevhodné.

Odpověď je ano i ne. Dřevo, které je dlouhodobě vystavené vlhku neustále pracuje, mění svůj tvar i vzhled. S tímto problémem si však poradily moderní technologie výroby dřevěného nábytku, které dokáží prodloužit životnost a ustálit vzhled dřeva i ve vlhkém prostředí.

Řešením je dýha, která je do koupelny praktičtější

Masivních koupelnových skříněk není na trhu příliš mnoho, většinou jde o luxusnější řady koupelen. Protože vyrobit celodřevěný nábytek do koupelny, jenž by snadno odolal vlhkosti je poměrně náročnou věcí.

Český výrobce Le Bon a jeho tým designérů a šikovných řemeslníků miluje výzvy, stejně tak i miluje dřevo, hlavně dub. Proto se pustil do výroby neobyčejných koupelen (a kuchyní) s důrazem na využití dřevěné dubové dýhy.

Dub je nejoblíbenější dřevina

Dub patří mezi nejpopulárnější dřevinu právě pro výrobu nábytku, nedivíme se. Důvodem jsou hlavně jeho vlastnosti – je odolný, pevný, zcela minimálně oxiduje a je dostupný.

Speciálními úpravami lze docílit různých podob, které tak osloví široké spektrum zákazníků. Mořením lze dubovou dýhu snadno ztmavit, bělením se dub lehce zesvětlí.

Variabilitu dubu dokazuje i většina kolekcí Neobyčejných koupelen od Le Bon, na které je použito 9 typů dubové dýhy a například v sérii NEXT lze vidět i luxusní desky z masivu.

Kromě dýhy na Le Bon i desky z masivního dubu. Na obrázku série NEXT

Něco speciálního pro fajnšmekry

Jste nároční a jen tak vás něco neosloví? Pak věříme, že právě strukturovaná verze dubové dýhy (která je výrazněji silnější než dýha klasická), ta má nádhernou plastickou strukturu a je velmi příjemná na dotek.

I strukturovaná dýha se bělí či moří pro docílení originálního vzhledu.

2

Více o možnostech dubu v koupelně najdete na webu české výrobce lebon.cz

Zanechat komentář