Elektrické podlahové topení do koupelny

Do koupelny se nechodíte jen osprchovat nebo koupat. Chcete si ve vaně s horkou vodou odpočinout a relaxovat, po celém dni v práci a po nákupech v přeplněných obchoďácích. Jste v teplé vodě vyhřátí a máte vylézt z vany ven, ale přitom vám naskakuje husí kůže, a podlaha vás studí. Vhodnou variantou je umístění topení v podlaze. Hned je koupání a relaxování velmi příjemné.

Podlahové topení je v koupelně ideální

Většina koupelen je vybavena kachličkami a zem studenou dlažbou, to znamená, že pokud je zima od podlahy, tak pocitu zimy se nezbavíte. Proto je třeba udělat elektrické podlahové topení do koupelny. Je pravda, že nejlepší řešení je když do nové koupelny dáte elektrické topení, ale v případě, že jste v bytě, kde toto elektrické podlahové topení do koupelny není, můžete si ho dát namontovat. To znamená, že na dva až tři dny, nebudete moci používat koupelnu. Podlaha se vám zvýší jen o pár milimetrů, což není problém. Výhodou podlahového elektrického vytápění koupelny je, že si můžete nastavit kdy a na kolik stupňů potřebujete podlahu nahřát. Podlahové topení většinou nevytopí celý prostor v koupelně a proto se doporučuje pořídit si do koupelny žebřík s elektrickou patronou. Tento žebřík nejenže vytopí koupelnu, ale můžete na něho pověsit ručník a některé věci, které potřebujete usušit, takže neslouží pouze jen k vytápění koupelny.

Podlahové topení v domě

Samozřejmě elektrické podlahové topení koupelny nelze udělat v panelákových domech. Koupelny jsou většinou z bytových jader, proto jediné co by se dalo do koupelny umístit je elektrický zářič. Ten je ale na vytápění velmi drahý a ještě musíte dávat pozor na úrazy.

Pokud máte možnost, nechte si elektrické podlahové topení do koupelny zabudovat ještě před tím, než se nastěhujete, v opačném případě se musíte připravit na to, že budete mít nějakou dobu koupelnu nefunkční. Ale co by člověk nedal za krásný pocit, když vylezete z vany do tepla a na teplou zem.

Zanechat komentář