Hrob by měl být důstojnou připomínkou člověka!

Smrt je téma, které je v moderní společnosti tabu. Současně ovšem stále platí, že péčí o hroby našich předků jim vzdáváme úctu a zachováváme paměť na ně.

Proto by měly opravy i rekonstrukce hrobů patřit mezi nejdůležitější povinnosti pozůstalých.

Hřbitovní architektura by měla odpovídat představám pozůstalých

Kamenictví Dvořák se zaměřuje právě na hřbitovní architekturu. Náhrobníky a pomníky zhotovuje především ze žuly a z mramoru.

Každý je přitom originální a zhotovený v souladu s představami zákazníků.

Kamenictví Dvořák nabízí široký výběr hřbitovní architektury

Telčská společnost vyrábí z hřbitovní architektury kompletní jednohroby, dvojhroby, urnové hroby, pomníkové díly, ale i obruby nebo nápisové desky s nápisy a dekory, jež mohou být sekané, pískované, gravírované nebo plastické.

Problém nepředstavuje ani zhotovení hrobových dílů z umělého (teraco) kamene.

Hrobové doplňky není radno podceňovat

Obraz hrobu dotvářejí i vhodně zvolené hrobové doplňky, ať se již jedná o urny, urnové obaly, hřbitovní vázy, svítilny, pomníkové kříže či ornamenty.

S rozličnými doplňky je možné se blíže seznámit v eshopu Kamenictví Dvořák.

Pamětní desky a štítky

Do portfolia kamenictví patří i zhotovení kamenných pamětních desek a štítků, jež připomínají slavné události, osobnosti nebo jejich rodiště.

Pamětní desky mohou mít klasickou hladkou hranu, ale i rozličně stylově tvarované hrany a pískované či gravírované nápisy, případně i nápisy zlacené.

Zvířecí mazlíčci mají dnes své náhrobky

Také zvířecí miláčci se dnes stále častěji dočkají svého náhrobku, což je trend, který k nám přišel ze zahraničí.

Kamenictví Dvořák tyto zvířecí náhrobky nabízí ve dvou typech, a to s obrázkem nebo bez obrázku. Zákazníci si mohou vybrat, jaký bude materiál pomníčku, jeho síla, rozměr i zda bude mít štípané nebo leštěné strany.

Zanechat komentář