Inspirace vánočního osvětlení

Jako každý rok, tak i letos přijdou Vánoce a s nimi přijde ruku v ruce i potřeba nákupu vánočního osvětlení.

Zkuste si představit rozmanitost a rozsah dostupného vánočního osvětlení vystavovaného na dnešním trhu. Můžeme být opravdu vděční původcům této světelné krásy, jimiž jsou Thomas Edison, Edwardu H. Johnson a Albert Sadacca, kteří stojí za jeho vznikem.

Udělejte si proto barevné a světelné Vánoce i vy. Pořiďte si venkovní i vnitřní vánoční osvětlení za skvělé ceny. Přinášíme vám trochu inspirace pro vánoční výzdobu.

Vánoční osvětlení dnes

Víte, jaké vánoční osvětlení se dnes používá a jaké se hodí spíše třeba do oken a které spíše na vánoční stromeček?

Dnes máme už velké štěstí, že žijeme v době se snadnou dostupností snad jakéhokoliv vánočního osvětlení, které si dovedeme představit. Může svítit, blikat, být barevné nebo bílé, a bílé v teplém nebo studeném tónu.

LED vánoční osvětlení může mít různé efekty v podobě, blikání, nebo ve tvarech hvězdy i rampouchů, což v dnešní době není problém.

Další nespornou výhodou jsou dnes příznivé a nízké ceny osvětlení, které si může dovolit opravdu každý. Není problém sehnat si svítící či blikající LED osvětlení třeba už od 150 korun.

Vánoční osvětlení do oken i na vánoční stromeček

Když zatoužíte po vánočním osvětlení, asi budete řešit, jaké z nich se hodí do oken a jaké na vánoční stromeček, kterým si ozdobíte svoji střechu vašeho domu nebo třeba venkovní plot a branku.

Výběr vánočního osvětlení je zcela na vás. Fantazii se meze nekladou, a to jediné, na co si musíte dát pozor je, jestli je to LED vánoční osvětlení venkovní nebo osvětlení výhradně pro vnitřní použití.

Venku je často vlhko a je třeba dbát na svoji bezpečnost. Když venku chumelí, prší či mrzne, osvětlení určené pro venkovní použití musí být vysoce odolné proti všem těmto živlům. Proto, abyste to správné osvětlení poznali, je třeba pečlivě sledovat popisky na osvětlení a hledat příslušný parametr pod názvem stupeň krytí.

U vánočního osvětlení se používají zejména kódy IP 20 a IP 44. Kód IP 20 – 2 znamená ochranu před nebezpečným dotykem prstem a před vniknutím cizích malých předmětů.

0 označuje nulovou ochranu před vniknutím vody a toto osvětlení je určeno výhradně pro vnitřní použití.

Kód IP 44 – 4 je ochrana před nebezpečným dotykem drátem či nástrojem a druhá 4 značí ochranu proti stříkající vodě ze všech úhlů.

Osvětlení třídy IP 44 je vhodné i do venkovního prostředí.

Zanechat komentář