Interiérové dveře a obložkové zárubně (dřevěné)

V posledních letech došlo k výraznému zvýšení kvality a sortimentu interiérových dveří. Vybrat ty správné do námi zvolené místnosti ale nemusí být pro leckoho triviální záležitostí.

Jaké tedy vybrat a podle čeho se rozhodnout? V následujících řádcích si tuto problematiku velmi stručně a výstižně objasníme.

Na úvod můžeme říci jeden hlavní fakt.

Ten je, že spousta dnešních dveří se vyrábí ze syntetických materiálů. Důvodem je odolnost proti vlhkosti, poškození, ale také vysoká životnost a nižší cena. Tedy zásadní požadavky, které vyžaduje nejeden český zákazník.

Tyto potřeby dokážou velice svědomitě uspokojit právě kolekce dveřních křídel – interiérové dveře ERKADO.

Laminátový povrch proti oděru

Místnost, kde se budou dveře vyskytovat, hraje značnou roli při zvolení povrchu.

Při běžném provozu u kterého nebudou dveře vystaveny ohrožení, můžeme použít standardní povrchovou úpravu, kupříkladu dýhu.

TIP: Jak vyladit interiér aby perfektně se vším ladil? Podívejte se na náš starší článek zde.

Naopak v místnostech, kde si hrají děti nebo máme domácí mazlíčky zvolíme preventivnější opatření, jež sčítá nespočet výhod.

To nám s ledovým klidem poskytne laminátová povrchová úprava. Laminátová vrstva je pak mnohdy od pravého dřeva k nerozeznání, a to i v případě letmého dotyku. Navíc mají velmi snadnou údržbu a čištění.

Sluneční svit nemá taktéž vliv na tento povrch. Obrazně řečeno, laminát si hravě poradí s většinovými nevýhodami dýhy.

Typ otvírání

Další bodem, podle kterého se jistě budete rozhodovat, je vhodně zvolený typ otvírání interiérových dveří. To závisí zejména na prostoru, který máte k dispozici.

Na výběr máte mezi otočnými a posuvnými dveřmi. Otočné vyžadují více prostoru, kdežto posuvné se využívají do prostorů, kde se místem naopak šetří.

Nezapomeňte na dekor

Je samozřejmost, že dveře plní především praktické funkce. Nicméně jedná se o relativně velkou plochu.

Je tedy zřejmé, že se rovněž jedná o nedílnou součást estetiky interiéru. Slaďte vaše dveře především s podlahou a okny.

Výběr je už zcela na vás dle individuálního vkusu, který každý máme. Klasické doporučení spočívá ve volbě stejných či alespoň podobných odstínů.

Design zde nekončí

U výběru dekoru a barvy interiérových dveří to zdaleka nekončí. Ke zdařilému modernímu interiéru patří také obložkové zárubně, které mohou být a jsou značnými výrazným designovým prvkem.

Dřevěné mají moderní vzhled a jdou snadno zkombinovat a sladit s designem dveří. Vyrábí se z prvotřídních materiálů. Ty zaručují dostatečnou kvalitu.

Věnovat pozornost bychom právě měli rozměrům a již zmiňovanému materiálu. V našem případě nabízíme kvalitní MDF (dřevovláknité) desky, které dokonale imitují dřevo. Jedná se o opravdu plnohodnotnou náhradu dřeva a lze je dále povrchově upravovat například laminováním, atd.

Mezi obrovské výhody MDF desek patří vysoká odolnost a opět snadná údržba. Všechny obložkové zárubně, jež jsou v nabídce na našem eshopu obsahují dokonce i závěsy, protiplech a spojovací prvky.

Na jednotlivých místech jsou předpřipravené otvory pro snadné použití.

Zanechat komentář