Intimitu dokáže zajistit i sklo

Pokud svůj interiér zařizujete podle současných moderních trendů, neměli by v něm určitě chybět nejrůznější skleněné prvky. Nemusí jít jen o prosklené skříňky nebo nábytek, ale třeba i skleněné desky namísto schodišťového zábradlí nebo celoskleněné dveře. Právě takové prvky dokáží malé prostory opticky zvětšit, protože umožňují průhledy a transparentnost. I přesto jsou místnosti, které by měly zůstat skryty návštěvníkům i běžným uživatelům rodinného domu.

Například v ložnici či na toaletě bychom se určitě necítili dobře, kdybychom věděli, že nezůstaneme skryti kdekomu, kdo půjde kolem. Jenže i taková situace má své elegantní řešení – sklo se speciální povrchovou úpravou. Samozřejmě dá se použít také takzvané strukturované sklo, které se nejčastěji používá jako výplň standardních interiérových dveří nebo třeba oken v koupelnách, mnohem modernější a do interiéru vhodnější je však sklo pískované nebo leptané, které díky matnému vzhledu nápadně připomíná zmrzlou vodní hladinu – proto se také často označuje jako sklo ledové.

V interiérech se s oblibou používá především proto, že zaručuje pouze průsvitnost a ne průhlednost a navíc tvoří elegantní designovou součást. Za dveřmi z leptaného skla tak uvidíme jen rozmazané obrysy, z nichž nebudou viditelné jakékoliv ostřejší tvary a už vůbec ne siluety. Nemusíme mít tedy strach, že bychom nežádoucím způsobem narušovaly vlastní soukromí. Tento typ skla se běžně používá i na dveřích v sociálních zázemích kanceláří, kde je frekvence pohybu ještě o dost vyšší než v domácnostech. Satinované sklo sice nepropouští tolik světla jako klasické čiré, ale dokáže prostor esteticky pozvednout a díky menší propustnosti světla také pocitově ztajemnit. Pohrát si můžeme i s volbou barevného provedení a s dekoracemi, kterých lze dosáhnout pískováním či gravírováním.

Zanechat komentář