Izolační PUR panely

Tepelně izolační PUR panely se v dnešní době hodně využívají zejména na stavbu anebo rekonstrukci chladících nebo mrazicích boxů a také různých pracovních prostor. Izolační PUR panely se mimo jiné hodí pro sklady, gastro chlazení, montované haly, velkosklady, fasády budov, chladicí boxy, mrazicí boxy atd. Izolační PUR panely se používají také na opláštění objektů anebo jako obklad existujících zděných staveb. Na trhu existuje velké množství různých dodavatelů a subdodavatelů, při nákupu by měl kvalitní dodavatel dodávku a způsob montáže izolačních PUR panelů řešit přímo se zákazníkem individuálně podle jeho požadavků a potřeb.

Izolační PUR panely jsou významné hlavně z důvodu jejich tepelně izolačních schopností. Tyto schopnosti mohou majiteli daného objektu ušetřit mnoho finančních prostředků na vytápění. To jsou také hlavní důvody, proč se pořizují.

Mezi další důležité výhody izolačních PUR panelů patří rychlost montáže a možnost montáže za relativně nepříznivých klimatických podmínek. Dalšími výhodami pak jsou značná úspora energií, dlouhá životnost PUR panelů, hygienická nezávadnost a vysoká kvalita. Tepelně izolační PUR panely bývají často nabízeny ve variantách nejen PUR ale také PIR a MINERÁLNÍ VLNA.

Standardně se dodávají izolační PUR panely o tloušťkách 40 mm, 60 mm, 80 mm, 100 mm, 120 mm, 140 mm, 160 mm anebo 200 mm. Jsou vyrobeny z pozinkovaného lakovaného plechu a opatřeny bývají barevným nástřikem, který si zákazníci mohou vybrat v RAL tabulce dle svých preferencí. Jádro izolačního PUR panelu tvoří polyuretanová pěna. PUR panely bývají často nabízeny se širokým sortimentem příslušenství, mezi který patří například ocelové konstrukce, vyrovnávací můstky, hygienické lišty, regálové systémy, různé typy výplní pro dveře, okna, revizní otvory, sekční vrata, apod.

Zanechat komentář