Jak se zbavit mravenců v domácnosti, na balkoně, či v spíži

Mravenci jsou výjimeční svou pracovitostí a obětavostí. Odnesou několikanásobně těžší náklad než sami váží a mimo jednoho průzkumníka hledajícího nový cíl se můžeme setkat s větší skupinkou jdoucí v linii záměrně, aby se neztratil správný směr a jeden mohl pomoci druhému. Takový objev někde doma umí pořádně zaskočit. Běžně se mravenci pohybují po našich balkonech, přecházejí do spižíren k jídlu, cukru a různým drobkům, k pečivu a nejednou se dostanou i do jiných částí bytu. Zkrátka všude tam, kde jsou nějaké drobky.

Pomáhá skořice

Domácím pomocníkem proti mravencům je skořice. Mletá skořice se může nasypat na místa, odkud vylézají. Klidně i skořicová drť má podobný účinek v případě umístění na místa, kde se pohybují a odkud vylézají. Mravenci by měli být odpuzení celkem. Pochopitelně, nejlépe je zcela ucpat a zajistit přístupové cesty. Na mravence zabírá i skořicová esence.

Chemie

Při vážných problémech s mravenci existují bílé prášky. Pozor, je vysoce nebezpečné tyto prášky používat mimo dům. Problémem je, že mravenci, kteří dělají problémy v zahradě, mohou přinutit nepozorného zahrádkáře použít tyto přípravky na mravence přímo v zahradě. Prášky tohoto typu pokud se dostávají při zalévání do půdy mohou pronikat do zeleniny. Pro obsah toxických látek mohou představovat velké riziko. Skořice zabírá i na mravence venku. Větší rozptyl můžete dosáhnout poměrem skořice v teplé vodě obsazené starším rozprašovačem s nepříliš drobnými otvory na stříkání.

Zanechat komentář