Jak si chytře poradit s pojištěním bydlení?

Bydlíte si bez pojištění? Potom si musíte uvědomit, že tím velmi riskujete. Může to být otázka několika minut a silný vítr poničí vaši střechu, kroupy zničí vybavení zahrady, neopatrný soused vás vyplaví. V případě nejen těchto událostí mohou jít škody i do statisíců korun. Bez pojištění je budete muset financovat z vlastní kapsy. Nabízí se hned 3 možnosti, jak můžete byt, rodinný dům i chatu chránit. Jaké a která se vyplatí nejvíce?

1. Pojištění domácnosti

Jedná se o typ pojistky, která vás kryje v případě škod na movitých věcech, jako jsou spotřebiče, nábytek, vybavení koupelny, pomůže i v případě, kdy si od vás zloději odnesou cennosti nebo peníze. Cena této pojistky se odvíjí od hodnoty majetku i od lokality, kde se nemovitost nachází. Detailně tuto problematiku popisují zde.stavebni-servis.eu_online-ergo_cz_01

2. Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se vztahuje na nemovitost, přilehlé stavební součásti i vybavení pozemku jako jsou zahradní kultury, bazén, plot a malé stavby jako je žumpa aj. Pojištění nemovitosti je možné sjednat pro byt, dům i pro rekreační objekt.

3. Pojištění majetku

Třetí možností je pojištění majetku, které kryje škody způsobené na věcech movitých i nemovitých. V případě této pojistky je třeba pečlivě sledovat rozsah pojistného krytí, protože nemusí být tak obsáhlý, jako když máte obě předchozí pojistky uzavřeny zvlášť. Buďte proto maximálně opatrní a pojistěte si majetek chytře.stavebni-servis.eu_online-ergo_cz_02

Kolik zaplatíte?

Ceny se u pojistek určují individuálně, a to dvěma způsoby. Pojišťovna může cenu stanovit na základě odhadu odborníka. Častěji se cena určuje podle velikosti užitné plochy. Je to rychlejší a férovější. Pokud totiž máte cenu stanovenu odhadcem, je třeba hodnotu majetku sledovat a pravidelně pojistku aktualizovat, abyste neplatili příliš moc nebo málo.

Online výhodněji!

V současné době je možné sjednat online pojištění nemovitosti, domácnosti i majetku. Zabere to jen několik minut času a pojistka je platná od druhého dne. Neriskujte proto zbytečně a zařiďte si vhodné pojištění včas!

Zanechat komentář