Jak si vybrat koberec

Koberec musí splňovat celou řadu požadavků a vybrat jej není jednoduché. Vždy je potřeba si ujasnit do jaké místnosti bude koberec umístěn, co od něj očekáváme a kolik chceme do jeho nákupu investovat. V obchodech naleznete opravdu pestrou nabídku koberců od celoplošných po moderní kusové koberce. Při nákupu se rozhodně nezapomeňte zeptat prodavače na konkrétní typ koberce, jeho vlastnosti a parametry.

Podle čeho vybírat koberec

Na cenu a kvalitu vybraného koberce má pak vliv to, z jakého vlákna je vyroben. Koberce z umělého vlákna jsou oproti těm přírodním mnohem levnější. Lépe se vám bude chodit po koberce se střiženým vlasem, než po koberci vyrobeném s kobercovou smyčkou.

Koberce se dají pořídit jako celoplošné nebo jako moderní kusové koberce. Ty jsou dnes velmi žádané, protože zákazníci raději investují do menšího, ale mnohem kvalitněji provedeného koberce. Oblíbené jsou například koberce ze 100% střižní vlny, které nabízí bezpočet vzorů a barev.

Koberce podle materiálu

Můžeme vybírat koberce s přírodním či umělým vláknem. Kdy se nejčastěji používá nylonové vlákno, které je velmi pružné a odolné. Koberce Buchara vám umožní vybrat si ze širokého sortimentu. Používají se koberce s nešpinivou úpravou (např. Scotchgard, Teflon protection). Hodí se především do dětských pokojů. Dále jsou oblíbené koberce z polypropylenu. Co se týče přírodních materiálů, můžete vybírat například vlnu, hedvábí, mořskou trávu, sisal. Cena těchto kusových koberců je díky kvalitě vyšší. Samostatnou kapitolou jsou pak perské koberce.

Perské koberce

Orientální koberce jsou velmi cenné, často se dědí z generace na generaci. Jde o ručně vázané koberce, které vymezovaly prostor k modlitbám a zdobily domy. Vzory a barevné kombinace pro perské koberce se předávají v rodinách. Ruční vazba koberce trvá několik měsíců i let. Vyrábí se z vlny, hedvábí či kombinace obojího.

Zanechat komentář