Jak vybrat interiérové dveře?

Výběr interiérových dveří není tak jednoduchou záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Přinejmenším se jedná o zodpovědnou volbu z toho důvodu, že se na tyto dveře bude výběrce dívat každý den přinejmenším několik dalších let. Již to je dostatečný důvod k tomu, aby svoji volbu dostatečně zvážil.

Zásadním kritériem je výplň dveří

V první řadě je třeba zaměřit se na výplň dveří a rozhodnout se, jestli bude upřednostněna voština, děrovaná dřevotřísková deska nebo plná dřevotřísková deska.

Voština je sice nejlevnější, ale také nejméně odolná, proto by měla být užívána hlavně tam, kde nebudou dveře příliš namáhány. Běžné interiérové dveře mívají nejčastěji jako náplň děrovanou dřevotřískovou desku.

Konečně nejdražší řešení představuje plná dřevotřísková deska, jež se hodí především pro speciální dveře, u nichž se žádá vysoká odolnost.

Povrch dveří může představovat levná fólie i drahý masiv

Dále je nutné přihlížet také k povrchu dveří, kde se lidé obvykle rozhodují mezi fólií, laminátem, dýhou a masivem.

Fólie je nejlevnější, kdežto laminát nachází uplatnění v domácnostech se středním zatížením.

Dýha je o něco dražší, protože je vyrobena ze dřeva. Pod pojmem masiv se pak skrývají celodřevěné dveře, jež představují nenákladnější možnost.

Typ otevírání rozhodně není nepodstatná maličkost

Výběr dveří je samozřejmě závislý rovněž na typu jejich otevírání. V současnosti jsou kromě otočných oblíbené i posuvné dveře, jež si zákazníci pořizují především do menších prostor, protože šetří místo.

Jedinou nevýhodu představuje skutečnost, že do oblasti, kde se dveře vysunují, není možné nic natrvalo umístit. Důležité je samozřejmě i rozhodnout, jestli se má jednat o pravé nebo levé dveře.

K prezentaci dveří je ideální showroom

Nejlepší je vidět vše na vlastní oči. Proto je nutné vyzdvihnout společnosti typu Porta Doors Praha, kde si může zákazník prostřednictvím místnosti označované jako showroom udělat obrázek, jak bude vše vypadat ve skutečnosti.

Místní vzorková prodejna je schopna vyplnit klientovi v podstatě jakékoli přání.

Zanechat komentář