Jak vybrat správnou svářečku? Poradíme vám

Svářečka dnes může být pomůckou i v domácí dílně. Pokud se bez ní neobejdete a plánujete její koupi, je třeba se zamyslet nad tím, jak a podle čeho vybrat tu pravou. Pokud si nejste jisti, dejte na naše rady. Čím při výběru začít?

Co plánujete svářet?

V první řadě je nutné mít jasno v tom, co chcete svářet. Promyslet si, jaké materiály budete svářet nejčastěji, k čemu budou určené, stejně jako je třeba myslet i na jejich rozměry a tloušťku. To je první krok, podle kterého by měla být svařovací technika vybírána. Když se podíváme na seznam nejčastěji svařovaných materiálů, tak rozhodně dominuje tato trojice:

  • Ocel
  • Slitiny
  • Hliník

Hleďte na typ i funkce svářečky

I to je důležité kritérium výběru, na které je na místě hledět. Lehce to koresponduje s tím, k čemu má být svářecí technika primárně využívána. Vaším cílem by měl být kvalitní, snadno proveditelný svár. Když se podíváme na jednu z nejrozšířenějších možností, je to rozhodně CO2 svářečka. Pro domácí použití ve své dílně jsou poměrně rozšířenými modely. Jsou určené ke sváření v ochranné atmosféře a na trhu se s nimi setkáte také pod označením MIG/MAG.

Svářečka
Svářečka

Roli hraje také značka

Určitě nezapomínejte na samotnou značku, po které sáhnete. Ta může výrazně ovlivnit kvalitu, kterou bude svářečka CO2 mít. Dobrou volbou je sáhnout po osvědčených značkách, prodávaných v kvalitních obchodech. Jedním z takových je i Svartop.cz, kde máte jistotu bohatého výběru i odborného poradenství. Začít zde rozhodně nebude chybou.

Nezapomínejte také na příslušenství

Bez něho se neobejdete. Řada prodejců dnes nabízí hotové sady, se kterými můžete ihned začít svářet. Součástí je nejenom vše potřebné k práci, ale i vše potřebné k vaší ochraně. Sem se řadí především svářecí kukla, která pomůže primárně ochránit váš zrak. I u ní je dobré myslet na maximální kvalitu provedení.

Zanechat komentář