Jak vyčistit stříbrné nádobí nebo šperky nejpohodlněji?

Mít doma stříbrné nádobí znamená mít určitý druh pýchy a potěšení často z kvality, nebo zachovávaného dědictví, pokud je vzpomínkou na někoho jiného. Běžné stříbro však může černat, čímž ztrácí na lesku a své kráse. Totéž platí pro šperky. Obnovit jejich krásu a lesk se dá různými přípravky, které jsou zbytečně drahé a ve skutečnosti velmi nezabírají. Máme pro vás tip, se kterým dosáhnete přesně to, co potřebujete a nebude vás to ani hodně stát.

Zapomeňte na drahé vodičky, s nimiž je dokonce životu nebezpečné zacházet. Nemusíte leštit, čištění stříbra 1kartáčkem, ani drhnout často měkký kov na kterém je vidět každou rýhu.

Potřebujete:

  • alobal
  • klasický prášek do pečiva v malém sáčku
  • horká voda

Vložte na dno sklenice více poskládaného alobalu, klidně z potravin nebo z vánočních kolekcí, nikoliv však z izolačních alobalových pásek. Vložte do něj šperky, prášek do pečiva a zalijte horkou, ne vařící vodou. Nečistoty na sebe naváže alobal. Uvolní je reakce prášku do pečiva. V případě potřeby zopakujte. Při čištění stříbrného příboru je použitelná jiná nádoba, například forma pro srnčí hřbet, větší plocha alobalu a možná bude nutné zvýšit poměr obsahu prášku do pečiva.

Zanechat komentář