Jak vymalovat obývací pokoj

Pokud jste se rozhodli pro výmalbu obývacího pokoje, možná byste si předem měli v hlavě srovnat pár informací. V první fázi nesmíte zapomenout na to, že se jedná o místnost, ve které trávíte nejvíce času. Teď nemáme na mysli pouze vás, ale i vaše děti. Obývací pokoj slouží pro každodenní scházení s celou rodinou a podle toho by také měly vypadat barvy. Jak vymalovat tuto místnost, abyste z ní cítili pravý domov?

Jak vymalovat obývací pokoj?

Výběr barvy bude rovněž záležet i na zbylých místnostech. Zkuste se jim alespoň trochu příblížit. Jakmile se podíváte na ostatní místnosti, musíte se sami sebe zeptat, zda máte raději studené, nebo naopak teplé barvy. Pro ty z vás, kteří nevědí, jaké barvy patří do které skupiny, tak do studené můžeme zařadit například modrou barvu. Na druhou stranu, tedy do teplých barev patří oranžová či žlutá. Máte už jasno, jaká barva pro další období u vás vyhraje?

S tmavými barvami opatrně!

Pokud jste si vybrali žlutou, oranžovou nebo jemnou modrou, nemusíte téměř nic řešit. V tomto případě bude záležet pouze na vás, jestli vymalujete pouze dvě stěny nebo všechny. Pozor byste si ale měli dávat při výběru tmavých barev. Jestliže totiž vymalujete tmavou barvou všechny stěny, hrozí vám optické zmenšení prostoru. Především to platí u místnosti, ve které se nachází buď to malé nebo žádné okno. Buďte opatrní a předem si stanovte cestu, na kterou se při výmalbě obývacího pokoje chcete vydat.

Pár jednoduchých tipů na konec

Jakmile máte barvu a postup vybraný, můžete se vrhnout do výmalby. Ještě, než však začnete. snažte se předem odstranit ze zdí starou barvou pomocí vody a malířské špachtle. Pokud byste tak neučinili, nová barva by se vám nemusela na zeď chytnout. Následně můžete pro lepší držení nové barvy použít penetraci. Další kroky už budou při malování záležet pouze na vás.

Zanechat komentář