Jak vyplnit prostor kolem schodiště

I málé a uzké schodiště v bytě či domě můžete mít pěkně vyzdobené. Schodiště si stejně jako jiné části domu určitě zaslouží vaši pozornost.

Barvy i obrazy

Pomocí akrylových barev můžete natřít jednotlivé schody v různých barevných variantách nebo udělat u schodiště výmalbu přímo na zeď. Schody nemusí být jen v barvě dřeva nebo bílé. Můžete je natřít na modro i na zeleno, pokud tak budou dokonale ladit k interiéru. Originálně budou vypadat i čísla na jednotlivých schodech. Můžete tak počítat, kolik jich denně zdoláte.

Nad odpočívadlo schodiště lze zavěsit obrazy. Můžete zde zavěsit i staré nářadí, fotografie či přidělat police se suvenýry z dovolené. Milovníci honu si zde mohou umístit své lovecké trofeje.

Ve schodišti můžete vyrobit důmyslný botník, úkryt na dětské hračky, hry, nepotřebné knihy i sezónní oblečení.

Obrazok 19

Máte sbírku obrazů nebo si chcete pověsit na zeď fotografie tištěné na plátno? Fotky i obrazy nechejte zapaspartovat či zarámovat a umistěte je podél schodiště. Můžete takto nechat vyrobit i obrázky, které vytvořily vaše děti či jejich fotografie. Máte-li talent, můžete si nechat natisknout i vaše vlastní výtvory. Hezky budou vypadat také samolepící tapety nebo ozdobné samolepky na stěny. Můžete si vybrat z celé řady dekorací.

Originální světla

Nachází se schodiště v blízkosti vstupního prostoru do domu či bytu? Dbejte na design, který bude otevřený. Prostor by měl vypadat světle a vzdušně. Návštěva by k vám měla vstoupit s příjemnými pocity. Ideální je na schodiště umístit i pár květin tak, aby nepřekážely v chůzi.

Máte zařízení bytu v rustikálním stylu? Pověste nad schodiště originální lustr či led osvětlení, které bude korespondovat s vzhledem interiéru. Na odpočívadlo schodiště vedoucího do dětského pokoje můžete umístit tištěné dětské omalovánky. Jsou vytištěny na plátně, které můžete rovněž nechat zarámovat.

Zanechat komentář