Jak zajistit zdravé a ekonomicky nenáročné bydlení

Pokud se chystáte stavět a rádi byste své rodině dopřáli kvalitní a spokojený život ve zdravotně nezávadném prostředí, je vhodné začít takto přemýšlet už u základních stavebních materiálů. Volba kvalitních produktů vám může pomoci předejít spoustě problémů v budoucnosti.

Stavba v souladu s přírodou

Ekologicky nezávadné složení mají tvárnice Ytong. Tyto tvárnice se staly synonymem pro hygienické bydlení vhodné pro výstavbu bytů a domů. Ytong je tvořen směsí křemičitého písku, vápna a vody bez dalších chemických látek. Pórovitá struktura zajišťuje výborné stavební vlastnosti a vzdušnost celé budovy. Materiál dokáže odvádět přebytečnou vlhkost z interiéru a zajistit tak přirozeně zdravý vzduch, který zabraňuje vzniku plísní. Mezi další kladné vlastnosti patří především tepelná a zvuková izolace. Vzduch, který je uzavřen v pórech, nemůže cirkulovat a stává se z něj bezprostřední izolant. Rovnoměrné rozvrstvení těchto drobných izolantů v pórobetonu zamezuje vzniku nepříjemných tepelných mostů, čímž dochází k úsporám energie.

Pevnost a lehkost

Ytong se vyznačuje vysokou pevností, přitom má však velmi nízkou hmotnost. Oproti jiným stavebním materiálům oceníte snadnou manipulaci, při které se obejdete bez složitých zdvižných technologií. Lehké složení Ytongu umožňuje jeho překvapivou opracovatelnost. Pokud potřebujete vytvářet atypické formáty, vyzdívat štíty a podobně, není nic snadnějšího než blok osekat nebo jednoduše ořezat běžnou pilkou na dřevo. Při tomto zpracování nevzniká v podstatě žádný odpad. Stavět tak můžete rychle a přesně, a to při využití tvárnic s perodrážkou. Tento způsob výstavby významně snižuje i spotřebu malty.

Vhodné pro jakýkoliv typ staveb

Kompletní pórobetonový stavební systém je vhodný pro výstavbu od sklepa až po střechu a pořídíte ho v kterékoli prodejně stavebnin PRO-DOMA. Veškeré produktové formáty jsou vzájemně kombinovatelné a nabízí tak optimální řešení pro každý typ stavby.

Zanechat komentář