Jaké regály si vybrat do skladu

Sklady se vždy zařizuje podle charakteru skladových výrobků, se kterými se bude manipulovat. Skladové zařízení obsahuje vybavení, sloužící k přesunu zboží z místa A do místa B jako jsou vozíky a vybavení jako jsou police a regály.

Jak se na trhu orientovat?

Regály a regálové systémy jsou základním vybavením skladu. Díky nim je možné zavést různé stupně mechanizace skladových prací. Vždy se volí typ, konstrukce a výše regálů podle velikosti, rozměrů, hmotnosti a druhu skladového zboží. Výhodou skladování v regálech je přehlednost a možnost přístupu ke všem skladovacím místům.

Regály do skladu

Univerzální regály

Mezi univerzální regály patří klasické kovové regály, které jsou plně použitelné pro většinu sortimentu zboží. Jejich hlavními vlastnostmi jsou pevná a stabilní konstrukce. Umožňují výškovou představitelnost. Navíc je jejich montáž velmi jednoduchá a rychlá.

Paletové regály

Paletové regály slouží k uskladnění materiálu a zboží v paletách. Dělí se na běžné, průjezdné, vjezdové, spádové a přenosné skládací. Vjezdové a průjezdové regály umožňují vjezd dopravního vozíku dovnitř regálu a uložení nebo vyzvednutí palety.

Konzolové regály

Konzolové regály jsou určené především pro zboží s problematickým tvarem. Mezi takové zboží patří tyče, trubky, prkna, různé role nebo profily.

Nezapomeňte na vysokozdvižné vozíky

Tahounem většiny skladů a prodejen jsou vysokozdvižné vozíky. Na trhu jich existuje široká škála a liší se nejen na základě nosnosti a výšky zdvihu. Na výběr jsou vozíky určené pro velké sklady:

  • s pohonem,
  • s předsunutými vidlicemi,
  • výsuvnými vidlicemi,
  • úzkouličkové.

Pro malé sklady stačí vybírat z ručních paletových vozíků nebo vozíků s předsunutými vidlicemi. Vozíky se také liší na základě pohonných hmot. Můžete volit mezi naftou, zkapalněným plynem nebo elektřinou.

Dokonale rovná podlaha

Aby vám regály do skladu vydržely co nejdéle, je potřeba je uložit na pevnou podlahu, které nebude podléhat deformacím, jen díky tomu se zajistí stabilita regálů. Nejdůležitější je pro maximální stabilitu dobré zakotvení nosných sloupků. Dále se musí dbát u dvoustranných regálů na zatěžování pouze jedné strany.

Zanechat komentář