Jaký materiál je vhodný pro vybudování terasy?

Sníte o terase, na které budete moci trávit dlouhé letní večery, současně se ale nemůžete rozhodnout, jaký materiál by byl pro její stavbu nejlepší?

Klasickým řešením je pochopitelně dřevěná terasa, ale pokud chcete zvolit nějaké jiné, méně náročné řešení, nabízí se otázka: „Co takhle vyzkoušet WPC prkna?“  Daný materiál vyniká tím, že je tvarově stabilní a odolný. Současně se po něm příjemným způsobem chodí naboso. Na následujících řádcích se o něm dozvíte ještě o něco více.

Přednosti WPC teras

WPC terasy jsou vystavěny z materiálu budoucnosti, který má celou řadu předností. Kde jinde seženete stálobarevný a neměnný materiál se zárukou až na 25 let? WPC terasy jsou navíc bezpečné, když mají protiskluzový povrch, který je bez třísek i štěpů. Majitel navíc ušetří za údržbu, která je nulová. Dokonce si nežádá ani žádné nátěry! WPC prkna jsou navíc ekologická a recyklovatelná.

WPC prkna a historie jejich vzniku

K vynálezu WPC prken došlo před více než dvaceti lety v severní Americe. Cílem bylo především vytvořit dokonalý materiál, jenž na jedné straně nebude mít slabiny dřeva, k nimž patří třeba hniloba, plísně nebo nebezpečí napadení hmyzem, na druhé straně měl tento materiál vypadat vizuálně dobře a dřevěný povrch imitovat.

WPC tak lze nejlépe charakterizovat jako uměle vytvořené „dřevo“, jež se skládá ze dvou třetin z kvalitní dřevité moučky, již vhodně doplňuje polymer. Právě toto složení dělá z WPC prken materiál budoucnosti.

Dřevěné terasy rozhodně z módy nevyšly

Oblibě se samozřejmě i nadále těší klasické dřevěné terasy. Terasová prkna by samozřejmě měla být zhotovena jen z kvalitního dřeva, které je dostatečně ošetřeno proti napadení škůdci. Z té příčiny je vhodné svěřovat případné zbudování dřevěné terasy jen prověřeným společnostem, které se mohou pochlubit dostatečným množstvím kladných referencí.

Více naleznete zde https://shop.au-mex.cz/

Zanechat komentář