Stavíte dům a řešíte zateplování? Jednovrstvé cihlové zdivo to vyřeší za vás

Dnešní moderní způsoby stavby bez nutnosti dodatečného zateplování jsou mnohem častěji v oblibě. Ušetří mnoho času, financí i práce. Pomocí jednovrstvého cihlového zdiva lze vytvořit funkční konstrukci obvodových stěn. Stavba pomocí těchto pálených cihel zajišťuje, že zateplování fasády domu již není potřeba.

Použití cihel Porotherm T Profi v praxi

Tato cihla je vyrobena ze dvou čistě přírodních recyklovatelných materiálů, a to cihelných střepů a minerální vaty. Zdění pomocí ní je jednoduché a velmi rychlé. Má výborné tepelně izolační vlastnosti, poskytuje skvělou protihlukovou izolaci, je maximálně bezpečná a nehořlavá s vysokou únosností a trvanlivostí. Cihla Porotherm T Profi snadno propouští vodní páru, je rozměrově stabilní, a pokud navlhne, velmi dobře a rychle vysychá.

Toto jednovrstvé cihelné zdivo v sobě neobsahuje žádné nebezpečné látky. Je tedy zdravotně nezávadné, perfektně reguluje vlhkost a zamezuje tedy možnému výskytu plísní a řas. V cihlovém domě je zajištěno kvalitní vnitřní prostředí bez nutnosti vícenákladů, které jsou spojeny s ventilací.

Domy stavěné z těchto stavebních materiálů jsou značně stabilní a mají schopnost unést vysoké zatížení. Nový typ děrování cihelných bloků značky Porotherm T Profi přináší navýšenou únosnost zdiva asi o 10 % při zdění způsobem na maltu s tenkými spárami a při použití zdicí pěny Porotherm Dryfix až o 50 %. Cihla je odolná proti větru, bouřkám, krupobití, sněhu, záplavám i požáru. 

Energetická úspora

Stavba pomocí jednovrstvého zdiva s cihelnými bloky Porotherm T Profi díky svým tepelně-izolačním vlastnostem patří do kategorie s extrémně úspornými materiály. Lze dosáhnout optimální teploty a komfortu v interiéru při velkých mrazech i parném létě s mnohem nižší spotřebu energie za vytápění a chlazení. Tyto vatové cihly se používají i v nízkoenergetických a energeticky nezávislých domech.

Toto jednovrstvé cihelné zdivo má vysokou životnost, která se udává minimálně na 150 let. Efektivně odolává veškerému mechanickému poškození a také vlivům prostředí jako je UV záření, mráz, déšť, plísně, což zpomaluje stárnutí budov. Tato kvalitní cihelná konstrukce použitá v objektech je téměř bezúdržbová a s minimálními náklady na běžný provoz. Prodejní cena takto stavěných nemovitostí je zárukou vyšší prodejní hodnoty i po mnoha letech.

Stavte rychle a snadno

Zdění pomocí vatových cihel je opravdu snadné a velmi rychlé. Stavba je přesná a jednoduchá a zvládne to i laik. Se speciální tenkovrstvou maltou a lepidlem může být rychlost při zdění rychlejší až o 50 % než u stavby tradičními nebroušenými cihlami. Je zde možnost realizace výstavby i v zimních měsících, čímž je ušetřen čas i finance. Použité materiály jsou z čistě přírodních zdrojů. Jde o jíl, vodu a izolant z kamenné minerální vaty.

Zanechat komentář