Kamenný koberec

Milujete ten krásný pocit který prostupuje vašimi nohama, když kráčíte po dně rybníku plném oblázků? Vězte, že tento pocit můžete zažívat i u vás na zahradě, či dokonce v obýváku. Představujeme vám stále populárnější techniku povrchových úprav zvanou kamenný koberec. Tento stavební materiál si pomalu hledá cestu do českých domácností a zahrad, zatímco na západě se již těší obrovské popularitě.

Jak vypadá kamenný koberec?

Kamenný koberec je stavební materiál užívaný na podlahové plochy jak v interiérech, tak v exteriérech. Jedná se směs malých kamínků, které drží pohromadě speciální certifikované pryskyřice. Aplikace na plochy probíhá v postupném nanášení a urovnávání tohoto materiálu. Velikou výhodou je, že jej lze aplikovat na již zastavené plochy, například betonem. Díky tomu můžete zcela revitalizovat vzhled vaší zahrady, či domácnosti. Podívejte se, jak vypadá kamenný koberec od profesionálů ze společnosti Stavby-Dlouhý

A k čemu je to dobré?

Kamenný koberec má řadu výhod. Jedná se o vysoce efektivní materiál z estetického hlediska. Má chladný a precizní design, který se poslední dobou v interiérovém designu těší veliké oblibě. Častější užití kamenného koberce ovšem bývá zejména na zahradách, případně balkónech. A právě tady má kamenný koberec řadu es v rukávu.

Kamenný koberec je protiskluzový

Ano, tento materiál má velice dobré absorbční vlastnosti, díky kterým nedochází k povrchovému vzniku kaluží a v zimních měsících nedochází k zamrzání povrchů, jelikož se voda může mezi kameny dále rozpínat. Díky tomu nehrozí riziko uklouznutí a pádu.

Kamenný koberec má vysokou životnost

Kamenné koberce mají velice vysokou životnost, která se počítá okolo deseti a více let. Díky kvalitnímu řemeslnému materiálu má navíc velikou odolnost. Naprosto bez problémů po něm mohou jezdit i nákladní vozy a nedochází k praskání, či jinému znehodnocování materiálu.

Kamenný koberec lze modifikovat

Jedná se o materiál, který nabízí celou řadu barevných variací. Pokud máte zkušeného řemeslníka s kreativními rysy, můžete docílit zajímavých barevných variací na povrchu kamenného koberce.

Kamenný koberec se jednoduše udržuje

K jeho údržbě vám postačí klasická tlaková zahradní hadice a v interiéru si vystačíte s obyčejným vysavačem. Díky tomu, že je kamenný koberec beze spár, nedochází k zachycování špíny ve spárách, jako třeba u dlaždic.

Zanechat komentář