Klimatizace – když teplo, zima ani zápach v místnosti nevadí

V posledních letech velmi teplé “předjaří” přechází přímo do tropického léta, aniž by se na tento prudký klimatický skok stačilo naše tělo připravit. Tak dostávají v bytě či domě stále zvětšující se prostor klimatizační jednotky, které takové prudké teplotní změny dokáží překonat s ohledem na náš organismus. Díky univerzálnosti systémů však nepřichází klimatizace ke slovu pouze v létě, během kterého je třeba ochladit vzduch v místnostech, ale po celý rok, kdy se systémy starají o stabilní teplotu v interiéru, jeho jemné ochlazování a oteplování, ale také o kvalitu samotného vzduchu a jeho automatické čištění.

Novodobé klimatizační jednotky, vybavené takzvaným invertorem, elektronicky regulují napětí, proud a frekvenci v přístroji a tedy i výkon klimatizace. Řízení teploty je tak u těchto klimatizací mnohem jemnější a k našemu tělu ohleduplnější. V praktickém životě tedy nedochází k takzvanému opakovanému nárazovému ochlazení nebo vyhřátí místnosti a k dramatickým změnám teploty, které mají negativní vliv na organismus.

Udržování nastavené teploty je s novými modely lehčí, méně energeticky náročné a bez hluku či vibrací. Trh nabízí již takové klimatizační systémy, které dokáží kompletně pročistit vzduch místností zahalených do kouře z cigaret, vaření a dalších zápachů. Senzor zabudovaný v systému neustále monitoruje čistotu okolního vzduchu, i když je klimatizace vypnutá. Pokud míra znečištění vzduchu překročí nastavenou úroveň, uvede se do chodu mechanismus, který do vzduchu vypustí zhruba 3 triliony aktivních iontů. Tyto ionty díky zápornému náboji zneškodní bakterie, plísně ve vzduchu a naváží se na prachové částice.

Všechny nečistoty jsou pak přivedeny zpět do jednotky prostřednictvím přitažlivosti kladně nabitého filtru, který znečištěný vzduch vyčistí od nežádoucích cizorodých částic a bakterií a čistý ho vpustí zpět do místnosti. Díky variabilitě jednotlivých částí klimatizačních systémů je možné jednotky instalovat do jakéhokoli prostoru. K dispozici jsou modely s různým výkonem pro nástěnnou, stropní nebo podlahovou instalaci a také výkonné jednotky pro montáž do kazetových podhledových stropů.

Zanechat komentář