Komfort sauny jako součást bydlení

S rostoucím zájmem o zdravý životní styl a potřeby relaxace – související s větším pracovním vytížením a životním tempem vůbec, zažívají svou obrodu také sauny. Pravidelné saunování zlepšuje prokrvení, aktivuje metabolismus a podporuje imunitní systém. Je ideální pro celkové pročištění a detoxikaci organismu, pomáhá při prevenci infekčních onemocnění a otužování. Prokazatelně pozitivně působí na vysoký krevní tlak a podporuje zdravý spánek.

Saunu samozřejmě můžeme navštěvovat ve veřejných lázních nebo krytém bazénu, tento malý luxus si ale bez astronomických nákladů můžeme zakoupit i domů. Představa odstrčeného saunového domku v koutě zahrady je samozřejmě zcela mylná. Jednak není pro naše podmínky právě typická, za druhé – upřímně řečeno – není ani příliš praktická. Elegantním řešením je vestavěná sauna v prostorách domu nebo přímo v koupelně.

Nabídka výrobců nám nabízí řešení pro omezené domovní prostory – saunu je možné vestavět například do suterénních prostor, pod schody, do prázdného výklenku a podobně, nebo ji integrovat přímo do prostředí koupelny. Saunové interiéry jsou vyráběny výhradně ze dřeva odolného proti štěpení a neobsahuje mízu (např. Abachi), vnější design vestavěné sauny je pak variabilní – odpovídající požadavkům investora. Saunová kabina může být obložena dřevem stejně jako keramickými obklady v požadovaném barevném odstínu i designu. Není problém sladit saunu s koupelnovou sanitou, nábytkem, sprchovými doplňky i armaturami. Samotná technologie saunování pak v různých programech a komponentech nabízí kombinaci suché a vlhké péče, parní lázně, infračervené záření, doplňkové aromaterapie, regulaci teploty a vlhkosti a například i barevné osvětlení a hudební reprodukci. Samotné zdravě prospěšné saunování se pak v přívětivé domácí atmosféře může stát doslova požitkem – jakýmsi rituálem věnovaným péči o tělo i duši.

Zanechat komentář