Koupelnové topení

Při zařizování a rekonstrukci koupelny se nesmí zapomenout na koupelnové topení. Mezi oblíbený způsob vytápění patří koupelnový žebřík. Plní funkci jako topné těleso a zároveň jako funkční sušák na vlhké ručníky či spodní prádlo. Topné žebříky se prodávají také pod názvy koupelnové radiátory, topná tělesa, designové topení, atd. Vhodným zdrojem tepla je také podlahové vytápění. Ideální je kombinovat více zdrojů tepla, můžete tak ohřívat pouze část místnosti podle potřeby.

Koupelnové topení – druhy

Elektrické – Uzavřená soustava trubek naplněná vodou, olejem nebo nemrznoucí kapalinou. Uvnitř žebříku je zabudovaná topná tyč, která po zapojení do elektriky rozehřeje tuto tekutinu. Můžete jej nechat zabudovat elektrikářem do sítě napevno. Regulaci teploty zajistí termostat

Teplovodní – toto koupelnové topení nemá topné médium a připojuje se k otopné soustavě stávajícího topného systému. Teplota se reguluje také pomocí termostatu.

Kombinovaný – kombinace elektrického a teplovodního topení. Prodává se bez topného média, připojuje se stejně jako teplovodní topení do stávající topné soustavy, je v něm však zabudovaná topná tyč, která umožní vytápění koupelny i mimo topnou sezonu.

Někdo preferuje na vytápění koupelny klasické elektrické přímotopy. Jejich nevýhodou je velká spotřeba energie a tedy i vyšší náklady na energie.

Korado Radik Klasik 22 – 600×1200 mm lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Výběr topení podle topného výkonu

Pokud instalujete koupelnové topení pouze jako sušák, stačí nám menší příkon, který místnost jen jemně prohřeje.

Naopak pokud potřebujete topné těleso na topení, volte vyšší příkon, který vyhřeje celou místnost řádně.

Přizvěte si projektanta

Při rekonstrukci koupelny a plánu jak vybrat a umístit koupelnové topení si přizvěte na pomoc projektanta, který vám jej zakreslí do plánů a také vám pomůže s výběrem.

Vzhled

Nejčastěji se prodává topení do koupelny v klasické bílé barvě, pokud však dáváte přednost originalitě a barevnému designu, můžete si vybrat z mnoha barevných variací. Moderní topení do koupelny by mělo jít lehce nainstalovat a mít příjemný moderní vzhled. Můžete volit rovné či oblé tvary, koupit jednotlivé radiátory nebo se zabudovanými skříňkami a zrcadlem.

Zanechat komentář