Koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek dokáže navodit v koupelně příjemnou atmosféru a vylepšit prostředí, také má praktickou funkci jako odkládací prostor na ručníky, kosmetiku a další potřeby v koupelně.
Úložné prostory zvyšují komfort koupelny. Díky ukládacím prostorům nemusíte běhat po celém bytě pro ručníky, kosmetiku a věci na koupání pro děti. Do koupelny můžete umístit také přebalovací pult, koš na prádlo, květiny.

Materiál

Pokud zařizujete koupelnu nábytkem, vybírejte ten, který je určený právě pro koupelny. Koupelnový nábytek musí odolávat vlhkému prostředí. Ideálním materiálem, ze kterého může být koupelnový nábytek vyroben je dřevo. Patří však k dražším. Dalším materiálem jsou dýhy dřeva nebo MFD desky, které je dobré opatřit lakem nebo fólií.
Nejnověji používají návrháři kompozitní materiály a plast, které jsou finančně dostupné pro všechny. Nemusíte se obávat ani skla. Volte spíše matné povrchy materiálů, z praktického hlediska. Nebude na nich vidět každý otisk.

Jak vybírat koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek vybíráme podle vzhledu – aby nám korespondoval s barvou stěny, obkladů, dlažby. Ideální je volit nábytek opatřený nožičkami nebo soklem. Pokud skříňky uložíte nesprávně, mohlo by dojít k jejich namočení nebo dokonce uhnívání a rozlepení. Kovové části by mohly rezivět.
Důležité je také na vnitřní uspořádání jednotlivých skříněk, pečlivě volte zda máte místo na otvírací dvířka nebo na vysouvací zásuvky. Důležité je, aby měli skříňky pořadače, koše nebo poličky pro uložení věcí. Nezapomínejte na skříňku pod umyvadlem. Nejpraktičtější variantou jsou nástěnné systémy. Jednotlivé díly by měly být dobře omyvatelné, snadno dostupné a měly by vydržet několik let.

Výběr nábytku nenechejte na poslední chvíli

To, jaký zvolit koupelnový nábytek je potřeba zvolit již při samotné rekonstrukci koupelny. Je potřeba volit nábytek, který nám bude do koupelny pasovat. Musíme brát v potaz především to, jak jsou rozmístěny zásuvky, jak budou a kde umístěny závěsné skříňky, jak bude řešeno osvětlení zrcadla. Navíc pokud si pořizujete nižší umyvadlovou skříňku, nemusí nám pasovat na odpad a přívod vody.

Zanechat komentář