Kapky vody nevadí

Za nejpoužívanější vybavení kuchyně je možné, i když si to asi ani neuvědomujeme, označit baterii. Nesčetněkrát za den pohneme její pákou, abychom naplnili, doplnili nádobu vodou, umyli pod proudem vody zeleninu, či se jen napili. Protože je baterie v neustálém provozu, měli bychom od ní očekávat vlastnosti, které takové zatížení vydrží.

I když je možné toto běžné vybavení velmi snadno zajistit v každém supermarketu, kde je jejich nabídka velmi široká, měli bychom se v případě potřeby baterie s přidanou hodnotou vypravit do specializovaného obchodu. Tam vybíráme nejen podle designového provedení, ale zajímáme se také o povrch lesklé “pumpy” vody. Doporučené jsou baterie se satinovaným nebo kartáčovaným povrchem.
Aby jejich povrch zůstal voděodolný dlouhou dobu, je důležité dbát na rady výrobce ohledně čištění baterií a nepodlehnout marketingovým zásahům prodejců čisticích prostředků “na všechno”.

Kvalitní prodejce dodá kromě baterie rovněž dobré rady týkající se i údržby dražší baterie včetně doporučení čistících prostředků na vodní kámen. A na ty je vhodné dbát. Pak se nestane, že po pár letech užívání baterie zčerná a poběžíme zboží reklamovat.
Při reklamaci budeme neúspěšní, protože prostředek používaný pod vlivem reklamy obsahoval agresivní fosfor nebo jeho sloučeniny a ten chromovaný povrch narušil. Přitom k běžné údržbě baterie stačí použít jen hadřík namočený v mýdlové vodě. Pokud se rozhodnete do baterie investovat, zajímejte se rovněž o záruční a pozáruční servis včetně samotné záruky, kvalitní výrobci je totiž poskytují alespoň pět let.

Zanechat komentář