Kvalitní měřiče tepla potěší vaši peněženku

Od ledna 2015 musí být všechny byty v České republice povinně vybaveny měřiči tepla. Pokládáte si někdy otázku, k čemu jsou a zda mezi nimi existují nějaké rozdíly?

Na následujících řádcích můžete na některé své otázky najít odpovědi.

Měřiče tepla mají garantovat spravedlnost

Měřiče tepla existují především v zájmu větší spravedlnosti. Jejich prostřednictvím je totiž možné spravedlivě rozdělit vyúčtování, když přístroj v každém bytě zaznamená určitý počet dílků, jenž představuje podíl na spotřebě v celém domě.

Běžně se je možné setkat s odpařovacími, elektronickými a digitálními měřiči tepla. Odpařovací jsou sice velmi levné, ale nejsou příliš spolehlivé, když odchylka může být až 30 % a určitá spotřeba je zaznamenávána i v létě mimo topnou sezónu.

Elektronické měřiče jsou o poznání modernější, ale žádají si návštěvu technika, jenž na indikátoru odečte spotřebované teplo. Konečně digitální měřiče garantují nejpřesnější měření a dovolují dálkový odečet.

Měřiče tepla pomáhají lépe hospodařit s energiemi

Zásluhou těchto způsobů měření tepla uživatel uhradí jen tu energii, kterou skutečně spotřeboval. Současně má i neustálý přehled o spotřebované energii, což mu dovoluje přizpůsobit tomu své chování a usilovat o větší úsporu.

Rozúčtování tepla nebo měřiče spotřeby je možné svěřit i společnostem, které se mohou pochlubit kladnými referencemi spokojených uživatelů.

Mezi ně patří mimo jiné Inmes spol. s.r.o. Tato firma v průběhu instalace indikátorů topných nákladů i měřičů tepla zajistí rozúčtování nákladů podle skutečných potřeb dané domácnosti.

Součástí nabídky společnosti jsou i pravidelné kontroly měřičů tepla.

Měřiče tepla by neměly být chápány jako nutné zlo, ale jako vítaná služba pro všechny vlastníky a nájemce bytů. Jejich zásluhou je totiž možné ušetřit v oblasti, kde by to člověka pravděpodobně jen stěží napadlo.

Zanechat komentář