Je lepší zvolit laminátovou nebo dřevěnou plovoucí podlahu?

Jedná se o velmi často řešené dilema v okamžiku, kdy se lidé rozhodnou pořídit si plovoucí podlahu. V tu chvíli dochází ke střetu zastánců laminátových i dřevěných podlah, přičemž obě skupiny mají značné množství přívrženců, kteří mají naprosto jasno o tom, proč zvolit daný typ podlahy.

Na následujících řádcích si můžete přečíst několik rad, co by mělo být zohledněno při výběru.

Laminátové plovoucí podlahy jsou levnějším řešením

Laminátové plovoucí podlahy si vybírají hlavně lidé, kteří nechtějí věnovat příliš času jejich údržbě. Současně jim také tolik nezáleží na jejich estetické podobě.

Nezanedbatelnou předností laminátových podlah je fakt, že jsou v porovnání s dřevěnými levnější. Laminátové podlahy se jen tak nezašpiní!

Když už k podobné situaci dojde, není nijak problematické nečistoty setřít. Dokonce vydrží i žhnoucí cigarety! Velmi oblíbené jsou hlavně v panelácích, kam si lidé pouze výjimečně pořizují nějakou drahou podlahu.

Dřevěné plovoucí podlahy se odmění svojí reprezentativností

Dřevěné plovoucí podlahy si žádají pečlivější údržbu a jsou také oproti laminátovým o poznání choulostivější. Jejich vyšší cena je vykoupena reprezentativním vzhledem a klasický přírodní materiál, z něhož jsou zhotoveny, pomáhá zlepšovat mikroklima v místnostech.

Většina dřevěných plovoucích podlah se vyznačuje sendvičovou konstrukcí. Nášlapnou vrstvu představuje tvrdé dřevo, přičemž u nejlevnějších podlah se jedná o dřevěnou dýhu, u dražších mívá tato vrstva až čtyři milimetry, díky čemuž ji lze po uplynutí určitého času obrousit a renovovat.

Při výběru společnosti, které svěříte pokládku plovoucí podlahy, je třeba brát v úvahu i tradici firmy. Spojení Podlahy České Budějovice je v podstatě synonymem společnosti Podlahy Heřman, která působí na trhu v oblasti prodeje a pokládky podlahovin již od roku 1998. Dvacetiletá historie je dostatečnou zárukou, že při výběru této společnosti nesáhnete vedle.

Zanechat komentář