Léto se blíží, máte už i vy svůj bazén?

Teplé dny už dorazily i k nám. Navíc se nenávratně blíží letní měsíce, ve kterých své tělo chladíme na koupalištích nebo například v našich domácích bazénech.

Pořídili jste i už ten svůj? Dnes se již nejedná o přepychový produkt, který mohou mít jen ti nejmovitější.

Jaké typy bazénů jsou k dispozici

Vesměs existuje celá řada typů bazénů. Za zmínku stojí především bazény plastové, nadzemní nebo foliové.

Jak se mezi sebou liší a jaké jsou jejich výhody/nevýhody?

Plastové bazény

Tento typ bazénu je pro mnohé velmi rozšířený. V podstatě vyniká jednoduchou montáží, přijatelné ceně. Je vytvořen z deskového polypropylenu, který je zdravotně nezávadný a je opatřen také UV stabilizátorem.

Plastové bazény se dodávají v různých tvarech a velikostech. K dispozici jsou kupříkladu tvary oválné, obdélníkové nebo kruhové. Možnost je samozřejmě vytvořit plastový bazén i na míru, taková varianta se ale prodraží, s čímž je potřeba počítat.

Nadzemní bazény

Nadzemní bazény se vyznačují zejména kvalitou a cenové dostupnosti. Také nevyžadují tolik prostoru, jako ostatní typy.

Jejich řešení je velmi působivé a elegantní. Pro leckteré ovšem může nastat poměrně nízký komfort oproti zapuštěným bazénům. Tento nedostatek nicméně nahrazuje poměrně slušně velice příznivá cena.

Foliové bazény

Hydroizolační folie, jež je základem tohoto typu bazénu skýtá nevšední zážitek. Velmi velkou výhodou lze označit tvar, který může být naprosto dle vašich vysněných představ.

Ve skutečnosti to funguje tak, že se vybetonuje jakýkoliv tvar, do kterého se tato speciální folie zapracuje. Foliové bazény disponují výbornou odolností proti UV záření, nepoškodí ji ani chemické přípravky na ošetření vody. Navíc odpuzuje i mikroorganismy.

Máte i vy zájem o nevšední zážitek? Pořiďte si foliové bazény. Dodávány jsou v různých barevných a vzorových provedeních.

Zanechat komentář