Ložnice – moderní místo odpočinku

Současné trendy v bydlení nenechávají nikoho na pochybách, že v interiéru vládne minimalismus a jednoduchost. Platí to i pro ložnici. Atmosféra ložnice významně ovlivňuje naši mysl, proto by z ní měla sálat příjemná atmosféra a klid. Barvy, osvětlení, doplňky, ale zejména nábytek jsou tvůrci nálady místa, kde relaxujeme a dobíjíme si energii. Aby naše sny byly opravdu sladké a my jsme se ráno budily svěží, měli bychom zařizování ložnice věnovat náležitou pozornost.

Postel v lesklém hávu

Hitem sezóny jsou postele s vysokým leskem v pestrém barevném provedení. Nábytek s leštěným povrchem v kvalitě autolaku je velmi složitým způsobem opracování povrchu, který si své zákazníky našel už i v Čechách.Minimalistické rámy v různých velikostech doplňují lesklé či matné nohy postelí v moderním designu.Absolutní novinkou na trhu jsou nohy v podobě pružiny z tlumiče automobilu.Rámy postelí se dobře kombinují se záhlavím z tvrzeného skla, kůže nebo koženky.Na své přitažlivosti nic neztratily ani postele z masivu.Oblíbené jsou klasické dřevěné postele s možností využití úložného prostoru, který se zasouvá pod postel na kolečkách.Samostatnou kategorií jsou celočalouněné modely v látce nebo kůži.K dražším postelím patří i taburetka nebo možnost sezení k posteli.

Tajemství zdravého spánku

Při výběru lůžka nám většinou padne do oka design, ale neměli bychom zapomínat ani na pohodlí matrace a kvalitu roštu.Právě od vnitřku postele závisí náš spánkový komfort, který ovlivňuje naše tělo a mysl.Vhodně zvolená kombinace kvalitní matrace a roštu je zárukou zdravého spánku a skutečného odpočinku.Zatímco lamelové rošty vyrovnávají zátěž rovnoměrně, bodové rošty rozkládají váhu na konkrétním místě.Anatomické matrace z přírodních materiálů výborně kopírují tvar těla, jsou pružné a zajišťují vzdušnost.

Harmonie na prvním místě

Do interiéru ložnice patří také skříně, noční stolky či komody, které jsou oblíbeným a efektním doplňkem pokoje. V popředí jsou rovné, vysoce lesklé plochy v barvě dřevin nebo v designovém provedení postele, čímž vytvářejí harmonii prostoru. Funkčnost za designem nezaostává – vnitřní vybavení skříní je bohaté na závěsné systémy a plnovýsuvy s brzdami. Otevírání dveří skříně záleží na vkusu a velkorysosti prostoru pokoje. Zákazníci si mohou vybrat klasické otevírání do interiéru nebo posuvné systémy, které se u některých modelů spojují se zapnutím vnitřního osvětlení.

Zanechat komentář