Má smysl dělat rekonstrukci za pomoci úvěru?

Potřebuje váš byt či nemovitost rekonstrukci? Jaké jsou možnosti financování? Má smysl dělat rekonstrukci za pomoci úvěru?

Je jedno, zda chcete rekonstruovat koupelnu nebo plánujete přestavět dům. V případě, že nemáte dostatek finančních prostředků, můžete využít úvěr na rekonstrukci. Nemusíte dokládat, kolik si vyděláte a můžete využít peníze na libovolné opravy. Výši půjčky pak vybírejte podle typu a rozsahu plánované rekonstrukce. Úvěr se hodí na rekonstrukci kuchyně, výměnu oken či rekonstrukci bytového jádra, ale i na nákup nového vybavení bytu.

Při rekonstrukci se hodí nejen hypotéky

Pokud plánujete rekonstrukci větších rozměrů, jsou vhodné hypotéky či nebankovní půjčky a americké hypotéky, které vám poskytnou oproti zástavě nemovitosti vyšší i nižší částky. Poskytují se zpravidla od 100 000 korun výše. Mají oproti klasickým půjčkám výhodnější úrokové sazby a v případě nebankovního produktu jsou neúčelové. Hypotéky využíváme nejčastěji na výměnu oken, zateplení domu či opravu střechy.

Za pomoci úvěru se vyplatí dělat rekonstrukci, která vede ke snížení nákladů na energie, například výměnou kotle ve starém domě za kondenzační, zateplením domu či výměnou oken ušetříte až tisíce korun ročně, což vám pomůže úvěr zaplatit. Vhodné společnosti Vám pomohou s výběrem vhodného úvěru na výměnu kotle, nových rozvodů elektřiny a další.

Podle čeho vybírat úvěr na rekonstrukci

V případě, že se rozhodnete pro půjčku na rekonstrukci, vybírejte si takovou, která vám poskytne nízké úročení i splátky, možnost kdykoliv splatit ji předčasně, případně bezplatně vkládat mimořádné splátky. Výhodné jsou půjčky, kde nejsou poplatky za vedení úvěrového účtu a za výpisy. I na tomto ušetříte stovky korun ročně. Pro ty, kdo nemohou dokládat své příjmy, mají záznam v registru dlužníků nebo nemají ručitele se hodí nebankovní půjčky. Ty mají mírnější podmínky pro posouzení žadatele oproti bankám a máte tak větší jistotu, že půjčku na rekonstrukci získáte.

Půjčovat si na rekonstrukci je vhodné, pokud nemáte možnost jiných finančních prostředků,nechcete si půjčovat od rodiny nebo naopak víte, že například do dvou let získáte větší finanční obnos, ze kterého úvěr zaplatíte celý nebo jeho větší část. Nejdříve si spočítejte celkové náklady na rekonstrukci a teprve poté řešte, jak vysokou půjčku potřebujete. Na to, jaký si zvolit konkrétní úvěr či řešit financování rekonstrukce žádné pravidlo neexistuje. Obecně vychází klient ze svých finančních možností, nutnosti rekonstrukce a aktuálních potřeb.

Chcete-li jen menší rekonstrukci či úpravy, hodí se i krátkodobé půjčky či úvěry v hodnotě do 100 000 Kč, s kratší dobou splatnosti v řádu několika měsíců.

Zanechat komentář