Jak na malé koupelny

Snad každý, kdo si zařizuje nebo rekonstruuje bydlení, sní o velké luxusní koupelně. Realita je však často jiná a koupelna se musí vtěsnat do pár metrů čtverečních. To platí samozřejmě zejména v případě paneláků a garsoniér. Stejný problém paradoxně řeší i ti, kteří investují do většího domu či bytu a rozhodnou se kromě velké koupelny vybudovat ještě jednu – menší koupelnu.

Navrhnout malou koupelnu tak, aby byla funkční, praktická a zároveň atraktivní není vůbec snadný úkol. Do koupelny musíme vměstnat umyvadlo, vanu nebo sprchový kout a často i toaletu. malá koupelna

Pokud je toaleta v oddělené místnosti, budeme zvažovat, zda se tam vejde i praktické malé umyvadlo. Čím dál tím více lidí chce mít v koupelně vedle standardního i další sanitární vybavení jako bidet či pisoár. A v případě malých bytů se tam často musí vejít i pračka. Samozřejmě každá z těchto věcí potřebuje nejen prostor na umístění, ale i prostor “operační” tj. kolem sebe. Pokud má koupelna sloužit pro více lidí musíme myslet i na jejich pohyb po koupelně. Například umyvadlo hned za dveřmi poslouží jednomu člověku vcelku bez problémů, ale druhou člověk se do koupelny často ani nedostane.
Výrobci sanitární keramiky naštěstí přicházejí na to, že malých koupelen je velké množství a vyplatí se na ně myslet i při navrhování a výrobě jednotlivých produktů. Renomované značky tedy vyrábí speciální série menších umyvadel či toalet a navrhují speciální tvary sanitární keramiky pro komplikovanější prostory, rohy, úzké průchody a podobně. Časy, kdy bylo předurčeno, jak bude koupelna v paneláku vypadat, protože jiným způsobem by se do ní všechny potřebné sanitární produkty nevešli, jsou pryč. Možností jak zařídit malou koupelnu je čím dál tím víc a je si z čeho vybrat.

Také už neplatí, že pro malou koupelnu musíme vybírat sanitu levných značek, protože ti kvalitnější a renomovanější výrobci se zaměřují pouze na velké a prostorné koupelny. I miniaturní koupelna dnes může být nejen maximálně prakticky využitým prostorem, ale i luxusní lahůdkou.

Zanechat komentář