Když je předsíň malá …

Problémy s malou předsíní jsou velmi častým diskusním bodem v rodině. Všichni její členové si v předsíni musí nechat boty, všichni se v ní zouvají a obouvají, chtějí si složit tašku, pověsit klíče či odložit svrchní oděv. Všem tímto účelem by měla předsíň sloužit.

Proto bychom už při jejím plánování měli počítat s lavičkou nebo židlí, botníkem, závěsnými háčky na kabáty a klíče a odkládací poličkou. V prostoru omezeném předsíní musíme využít ve svůj prospěch všechny dispoziční nepravidelnosti, jako jsou výklenky, výstupky a niky budované pro měřiče. Poměrně dost místa ušetříme správnou volbou dveří – zasouvacími do kazet u pokojových dveří otevírajících se do předsíně a posuvnými u šatní skříni. Ta může sahat až ke stropu, čímž získáme dostatek úložného prostoru – vejdou se do ní kabáty zavěšené na šatní tyči a stejně i boty uložené v botních koších. V části u stropu pak své místo najde mimo sezónní oblečení, sportovní potřeby a další ne příliš často používané věci.

malá předsíň 1
Na pohodlné obouvání a také vyzouvání starších osob je vhodné umístit do předsíně sezení. Pokud není dostatek místa na židli, můžeme tento problém vyřešit například výklopným sedákem. K uskladnění mnoha párů bot, které by měly být v předsíni po ruce, můžeme použít výklopný botník vyrobený buď na míru, nebo pořízení v některém z nábytkových domů. Jeho výhodou je značná úspora místa, přehlednost uložené obuvi a vždy uklizená předsíň, ve které nepřekážejí páry nevyužitých bot. Při výběru výklopného botníku však dbejte na jeden důležitý aspekt – musí dobře větrat. I když je předsíň malá, můžeme ji opticky zvětšit. Jak? Optickému klamu napomůžeme podlahou z jednoho materiálu. U malých předsíní krytiny nikdy nekombinujeme. Osvědčeným způsobem je však zrcadlová stěna nebo zrcadla umístěná na velké šatní skříni nebo na volné stěně.

Zanechat komentář