Manipulační technika, která nesmí chybět v žádném správném skladu!

Bezpochyby není nutné dlouze diskutovat o tom, že kvalitu skladu je možné do značné míry odvodit již od různých druhů manipulační techniky, kterými disponuje.

Pro případného klienta může být toto velmi důležitým kritériem výběru! Jaká manipulační technika by neměla v žádném správném skladu chybět?

Elektrické i spalovací vysokozdvižné vozíky mají své přednosti

V logistice se nelze obejít bez vysokozdvižných vozíků. Ty se užívají především k nakládce a vykládce materiálu, ale rovněž k zakládání materiálu do regálů a nakládání pro výrobu.

Vysokozdvižné vozíky jsou elektrické nebo spalovací. Elektrické najdou své využití primárně v prostorách, kde je nezbytné zbavit se výfukových plynů a snížit hluk.

Spalovací vysokozdvižný vozík se uplatní hlavně ve vnějších prostorách a na místech, kde je nezpevněný povrch.

Horizontální přepravu ulehčí retraky

Pro horizontální přepravu i zakládání palet se zbožím do značných výšek se ve skladech užívají retraky. Jejich výhodou je především rychlá akcelerace, chlubí se i snadnou ovladatelností, jež usnadňuje přepravu palet.

V portfoliu prověřených výrobců se lze setkat o s čtyřcestnými a třístrannými retraky.

Kvalitní paletové vozíky nesmí postrádat některé komponenty

Žádný sklad by nebyl úplný bez nízkozdvižných paletových vozíků, jež dovolují snadnou manipulaci při vodorovné přepravě těžkých nákladů i břemen.

Mezi běžné vybavení paletových vozíků se řadí dvojité řídicí kolo a jedno nebo dvě výkyvná pojezdová kola ve vidlicích vozíku. Kvalitní paletový vozík musí mít i náběhové kladky, jež jsou lokalizovány před a za pojezdová kola.

Každý sklad dobře vybaví havlíčkobrodská firma Semat HB!

Mezi spolehlivé prodejce manipulační techniky s takřka třicetiletou zkušeností v oboru patří i havlíčkobrodská společnost Semat HB.

V jejím portfoliu se kromě výše zmiňovaných produktů nachází i přídavná zařízení, pneumatiky, kola, baterie a nabíječe nebo hydraulické hadice.

Samozřejmostí je i kompletní servis. S vybavením od společnosti Semat HB bude váš sklad fungovat jako na drátkách!

Zanechat komentář